نمایشگاه های صنایع دستی همزمان با عید نوروز در استان برپا می شوند

نمایشگاه های صنایع دستی همزمان با عید نوروز در استان برپا می شوند

تبریز – مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی از برگزاری نمایشگاه های ویژه صنایع دستی در ایام عید نوروز در استان خبر داد.

به گزارش  جلفا بازار به نقل از خبرنگار مهر، فرزین حق پرست ظهر شنبه با اعلام این خبر در جمع خبرنگاران گفت: نمایشگاه های صنایع دستی در استان با همکاری فعالان صنایع دستی  از ۲ الی ۱۲  فروردین ماه ۹۴  در تبریز و سایر  شهرستان های استان از جمله مرند، اسکو، آذرشهر، عجب شیر و بناب برگزار خواهد شد.

وی افزود: مرکز تجارت جهانی تبریز واقع در کوی ولی عصر، عمارت شهرداری تبریز و خانه کلکته چی به عنوان سه مکان اصلی برگزاری نمایشگاه های صنایع دستی در نظر گرفته شده اند و در ایام عید آماده بازدید علاقه مندان و گردشگران نوروزی خواهند بود.

حق پرست خاطر نشان کرد: هم چنین در موزه آذربایجان، موزه مشروطه، موزه قاجار، خانه تاریخی حیدر زاده و موزه زنده سفال نیز به منظور حمایت از هنرمندان استان و سهولت دسترسی گردشگران، غرفه های فروش صنایع دستی دایر خواهد بود.

وی با اشاره به حضور گسترده گردشگران در ایام نوروز در استان، برپایی چنین نمایشگاه هایی را در راستای معرفی صنایع دستی استان به گردشگران ضروری دانست و بر لزوم ارائه آثار شاخص و مطرح صنایع دستی در این نمایشگاه ها تأکید کرد.

حق پرست با ابراز خشنودی از رویدادهای فرهنگی سال ۹۴ در حوزه صنایع دستی و گردشگری، انتخاب تبریز به عنوان پایتخت گردشگری کشورهای اسلامی در سال ۲۰۱۸، انتخاب تبریز به عنوان شهرجهانی فرش دستباف و کسب ۹۷ نشان ملی مرغوبیت صنایع دستی در سومین دوره داوری نشان ملی مرغوبیت صنایع دستی شمالغرب کشور را نشانگر پتانسیل بالای استان برای حضور پر رنگ در عرصه های ملی و بین المللی عنوان کرد.

وی با اشاره به سهم بالای هنرمندان شهرستانی در دریافت نشان ملی مرغوبیت صنایع دستی به خصوص اهر و مراغه، بر لزوم حمایت از هنرمندان صنایع دستی شهرستان های استان با توجه به توانمندی های بسیار آنها تأکید کرد.

گفتنی است نمایشگاه های صنایع دستی تبریز از ساعت ۱۰ صبح الی ۲۱ شب آماده پذیرایی از علاقه مندان و گردشگران در ایام نوروز خواهد بود.

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.