جابه جایی بیش از یک میلیون نفر مسافر با قطارهای نوروزی

تهران- مدیرکل برنامه ریزی و نظارت بر خدمات مسافری شرکت راه آهن از جابجایی یک میلیون و 60 هزار نفرمسافر نوروزی با قطار از تاریخ 25 اسفندماه 94 تا پایان هفتم فروردین ماه جاری در قالب طرح نوروزی خبر داد.
[جابه جایی بیش از یک میلیون نفر مسافر با قطارهای نوروزی]

به گزارش جلفا بازار به نقل از ایرنا از وزارت راه و شهرسازی، مرتضی جعفری درباره آمار جابجایی مسافران با قطار در طرح نوروزی اظهار داشت: آمار جابجایی مسافران قطارهای نوروزی از آغاز طرح نوروزی (25 اسفند 94 تا پایان هفتم فروردین ماه) نسبت به دوره مشابه همترازی داشته و به رقم یک میلیون و 60 هزار نفر مسافر رسید.
به گفته این مقام مسئول، روزانه بطور متوسط 210 رام قطار و در مجموع در قالب طرح نوروزی تا روز گذشته (شنبه) دو هزار و 730 رام قطار در شبکه ریلی کشور نسبت به جابجایی مسافران اقدام کردند.
مدیرکل برنامه ریزی و نظارت بر خدمات مسافری شرکت راه آهن افزود: طبق روال سال های گذشته، براساس طرح نوروزی امسال نیز بیشترین تعداد مسافر برای مسیر تهران- مشهد بود.
وی اضافه کرد: اینک بلیت قطار در اکثر مسیرهای ریلی از جمله مسیر مشهد- تهران برای برگشت مسافران موجود است و متقاضیان می توانند با مراجعه به دفاتر فروش یا سامانه یکپارچه فروش بلیت شرکت راه آهن، نسبت به خرید اقدام کنند.
جعفری تاکید کرد: قطار فوق العاده ای برای هیچ یک از مسیرها در طرح نوروزی در نظر گرفته نشده و قطارهای مسافری بر اساس اعلام قبلی و به صورت برنامه ای در این ایام در شبکه ریلی حرکت داشته اند.
این مقام مسئول در راه آهن جمهوری اسلامی ایران گفت: تاخیر قطارهای مسافری طرح نوروزی امسال در مقایسه با سال گذشته تنزل یافته، بطوری که تاخیرهای طول سیر 45 درصد کاهش داشته و تاخیر حرکت از مبدا نیز به حدود 40 ثانیه رسیده است.
طرح جایه جایی مسافران نوروزی از 25 اسفندماه 94 آغاز و تا 15 فروردین ماه امسال ادامه خواهد داشت.
به گزارش ایرنا، متولیان بخش حمل ونقل پیش بینی کرده اند در ایام تعطیلات نوروز 95، بیش از دو میلیون نفر با قطار، سه میلیون نفر با هواپیما، 6 میلیون نفر با شناورهای دریایی و 10 میلیون نفر با حمل و نقل عمومی جاده ای در کشور جابه جا شوند.

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.