بیش از 9هزار پرواز فوق العاده و برنامه ای تا پایان ششم فروردین صورت گرفت

بیش از 9هزار پرواز فوق العاده و برنامه ای تا پایان ششم فروردین صورت گرفت

تهران- مدیر روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشوری از انجام بیش از 9هزار پرواز فوق العاده و برنامه ای تا پایان جمعه (ششم فروردین ماه) و افزایش حجم تقاضای نوروزی نسبت به برنامه ریزی های پیشین خبر داد.
[بیش از 9هزار پرواز فوق العاده و برنامه ای تا پایان ششم فروردین صورت گرفت]

به گزارش جلفا بازار به نقل از سازمان هواپیمایی کشوری، «رضا جعفرزاده» افزود: نزدیک به 9 هزار پرواز داخلی و بین المللی تا پایان جمعه ششم فروردین ماه انجام شده که از این تعداد نزدیک به سه هزار و 200 پرواز بین المللی و بقیه داخلی بوده است.
به گفته این مقام مسئول، حجم تقاضا در روزهای نوروز از برنامه ریزی های صورت گرفته فراتر رفت و با میزان صندلی پرواز در اختیار برابری نمی کرد، به همین منظور با هماهنگی های به عمل آمده از ناوگان موجود با حفظ شرایط ایمنی و رفاه حال مسافران استفاده حداکثری شد.
جعفرزاده گفت: گزارش ها حاکی است 90 درصد سفرهای نوروزی از 6 فرودگاه مهرآباد و فرودگاه بین المللی امام خمینی(ره)، مشهد مقدس، کیش، شیراز و اصفهان صورت گرفته است.
مدیر روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشوری ابراز امیدواری کرد که روند بازگشت سفرهای نوروزی بخش هوایی نیز متناسب با انتظار مسافران باشد.
به گفته وی، مسافران می توانند از درگاه سازمان هواپیمایی کشوری به نشانی www.cao.ir انتقاد و پیشنهاد و اطلاعات دفترهای خدمات مسافرت هوایی دارای مجوز را هنگام خرید بلیت هواپیما دریافت کنند.
همچنین درگاه شرکت فرودگاه های کشور به نشانی www.airport.ir برای دریافت اطلاعات وضع پروازها و تارنماهای رسمی شرکت های هواپیمایی برای دریافت نرخ بلیت در دسترس است.
طرح جابجایی مسافران نوروزی از بیست و پنجم اسفندماه 1394 آغاز شد و تا پانزدهم فروردین ماه ادامه می یابد.
به گزارش ایرنا، متولیان بخش حمل ونقل پیش بینی کرده اند در تعطیلات نوروز 1395، بیش از دو میلیون نفر با قطار، سه میلیون نفر با هواپیما، 6 میلیون نفر با شناورهای دریایی و 10 میلیون نفر با بهره مندی از شبکه حمل و نقل عمومی جاده ای در کشور جابجا شوند.

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.