9200 خودرو در جاده ها زمین گیر شدند

9200 خودرو در جاده ها زمین گیر شدند

مدیرکل تجهیز ماشین آلات و راهدارخانه های سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای از در راه ماندن 7500 مسافر و 9200 خودرو به دلیل فقدان زنجیر چرخ و تجهیزات زمستانی یا نقص فنی، در دور نخست سفرهای نوروزی (از بیست و هشتم اسفند 1394 تا هفتم فروردین ماه امسال) خبر داد.

به گزارش جلفا بازار به نقل از روابط عمومی وزارت راه و شهرسازی، «علی ناوی» افزود: بارش نزولات جوی در روزهای گذشته (از بیست و هشتم اسفند 1394 تا هفتم فروردین ماه امسال) تقریبا در همه نقاط کشور رخ داد که در 17 استان آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، البرز، تهران، خراسان رضوی، خراسان شمالی، زنجان، سمنان، قزوین، کردستان، کرمانشاه، گیلان، لرستان، مازندران و همدان بارش ها به صورت برف بود.
به گفته این مقام مسئول، 16 هزار و 700 کیلومتر از جاده های کوهستانی در هفته نخست امسال زیر پوشش برف بود.
وی درباره محورهای بسته در روزهای نوروزی گفت: آزادراه تبریز- زنجان در منطقه بستان آباد از بیست و هشتم اسفندماه گذشته به دلیل وقوع کولاک شدید به مدت سه ساعت بسته شد. جاده کرج- چالوس و هراز نیز به دلیل بارندگی و حجم بسیار سنگین ترافیکی در برخی زمان ها برای ارتقای ایمنی و حفظ جان مسافران و تخلیه ترافیک به طور موقت بسته اعلام می شد.
ناوی تاکید کرد اکنون همه راه های اصلی کشور باز است. حجم ترافیک در محورهای هراز و چالوس بالاست اما بقیه محورها ترافیک روانی دارند.
به گفته وی، 12 هزار راهدار و 8200 دستگاه خودرو به صورت 24 ساعته تا پانزدهم فروردین ماه برای امدادرسانی به مسافران در راه های سراسر کشور مستقرند.
به گزارش ایرنا، طرح جابجایی مسافران نوروزی از بیست و پنجم اسفندماه 1394 آغاز شد و تا پانزدهم فروردین ماه ادامه می یابد.
متولیان بخش حمل ونقل پیش بینی کرده اند در تعطیلات نوروز 1395، بیش از دو میلیون نفر با قطار، سه میلیون نفر با هواپیما، 6 میلیون نفر با شناورهای دریایی و 10 میلیون نفر با وسایل حمل و نقل عمومی جاده ای در کشور جابجا شوند.

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.