50 صندوق هوشمند پستی تا پایان پارسال در خیابان ها نصب شد

50 صندوق هوشمند پستی تا پایان پارسال در خیابان ها نصب شد

تهران- مدیرعامل شرکت پست ایران از نصب 50 صندوق هوشمند پستی در خیابان ها تا پایان پارسال و رایزنی با اصناف برای گسترش و تنوع دهی به خدمات سامانه 193 در سال جدید خبر داد.
[50 صندوق هوشمند پستی تا پایان پارسال در خیابان ها نصب شد]

به گزارش جلفا بازار به نقل از ایرنا، انجام خدمات ویژه شهروندی مانند سفارش های پستی و پیکی، تامین بلیت اتوبوس و هواپیما، تهیه غذای گرم و… با استفاده از سامانه 193 از هر جای کشور با تلفن ثابت و تلفن همراه میسر می شود.
به نوشته تارنمای وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، مدیرعامل شرکت پست ایران در این زمینه اعلام کرد این طرح ابتدا در سه استان آغاز شد و امروز در همه استان ها ارائه می شود.
«حسین مهری» اضافه کرد: مذاکره با صنوف پخش کتاب، تعمیرکارهای لوازم برقی و الکترونیکی و… به منظور گسترش خدمات 193 در دستور کار است که افزایش این خدمات را در سال 1395 به دنبال خواهد داشت.
به گفته وی، شرکت پست پارسال 9 سرویس پست پخش، پست رسانه و پست لجستیک، سامانه خرید و فروش اینترنتی «من و پست»، سرویس خدمات ویژه شهروندی (خوش)، تمبر فاخر طلا و نقره، تجارت الکترونیک بین المللی (بدون مرز) «یاتا»، پست مستقیم الکترونیکی (EDM) و پست ترکیبی را ارائه کرد.
مهری اضافه کرد: این سرویس ها به زیرساخت های بیشتر همچون انبار، نرم افزار هوشمند، زیرساخت های حمل و نقلی، بالابر و… در استان ها و شهرستان ها نیازمند است.

** صندوق هوشمند پستی معابر
با نصب صندوق پستی هوشمند معابر (Cashless)، انجام همه امور مالی و بانکی بجز گرفتن پول نقد امکانپذیر می شود.
مدیرعامل شرکت پست ایران صندوق های هوشمند پستی را چندمنظوره توصیف کرد و گفت: این صندوق ها به گونه ای طراحی شده است که در زمان انداخته شدن مرسوله به داخل آنها و همچنین هنگام تخلیه، به صورت هوشمند اطلاع رسانی می شود.
در این صندوق ها قسمت انتهایی همانند صندوق های قدیمی برای ارسال نامه های عادی در نظر گرفته شده اما تفاوت این بخش با صندوق های قدیمی آن است که صندوق های جدید به شکل هوشمند عمل می کند و پس از آنکه مرسوله ای درون آنها انداخته شود به نخستین و نزدیک ترین مرکز پستی به طور هوشمند اطلاع رسانی می شود که در نخستین فرصت نسبت به تخلیه صندوق مربوط اقدام شود.
مدیرعامل شرکت پست ایران اعلام کرد: چاپ تمبرهای دوبُعدی و الکترونیکی با استفاده از کش لس (دستگاه های خوددریافت و کیوسک بانک سیار) در آینده نزدیک اجرا می شود.
این مقام مسئول تصریح کرد: نزدیک به 50 صندوق هوشمند تا پایان پارسال درخیابان ها نصب شده و برای توسعه این صندوق ها به همکاری بخش خصوصی نیازمندیم.
مهری یادآوری کرد: در بهمن ماه گذشته 32 درصد رشد ترافیک امانات پستی به ثبت رسید که در نوع خود بی سابقه بود.
وی به توسعه بخش پست مالی با پست بانک و توافق با یکی از بیمه ها اشاره کرد و گفت: با اجرای برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) و باز شدن سوئیفت، رونق در کسب و کار و تجارت الکترونیک پیش بینی می شود.
به گزارش ایرنا، شامگاه بیست و ششم دی ماه با انتشار گزارش آژانس بین المللی انرژی اتمی درباره انجام تعهدات هسته ای ایران در برنامه جامع اقدام مشترک (برجام)، اجرای تعهدات طرف مقابل (گروه 1+5) یعنی روند لغو تحریم های هسته ای غرب علیه تهران آغاز شد.
بر پایه برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) که بیست و سوم تیرماه بین جمهوری اسلامی ایران و گروه 1+5 (انگلیس، فرانسه، آمریکا، روسیه و چین به همراه آلمان) با حضور اتحادیه اروپا نهایی شد، باید در ازای کاهش برخی فعالیت های اتمی تهران، تحریم های هسته ای علیه این کشور لغو شود.

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.