کاهش هفت درجه ای دمای تبریز

کاهش هفت درجه ای دمای تبریز

تبریز – معاون توسعه و پیش بینی هواشناسی آذربایجان شرقی گفت: دمای هوای شهر تبریز اکنون هشت درجه سانتیگراد بالای صفر است که نسبت به مدت مشابه روز گذشته هفت درجه کاهش یافته است.
[کاهش هفت درجه ای دمای تبریز]

به گزارش جلفا بازار به نقل از ایرنا محمد اشجعی روز یکشنبه اظهار کرد: بارش باران بیشتر نقاط استان را فرا گرفته و در 24 ساعت گذشته بیشترین بارش از چاراویماق به میزان 18.2 میلی متر گزارش شده است .
وی با اشاره به اینکه بارندگی ها به صورت متناوب تا پایان هفته ادامه دارد ، گفت: در 24ساعت گذشته کمینه دما از بستان آباد و چاراویماق به میزان دو درجه سانتی گراد بالای صفر و بیشینه دما از جلفا به میزان 19 درجه سانتیگراد گزارش شده است .
وی افزود: در مدت یاد شده کمینه دما در تبریز هفت درجه سانتیگراد و بیشینه دما 15 درجه سانتیگراد بوده است.
بارش باران در تبریز و دیگر شهرستان های آذربایجان شرقی در شرایطی ادامه دارد که این استان پذیرای شمار چشمگیری از میهمانان نوروزی است.
البته هوای بارانی چهره آذربایجان شرقی را بهاری کرده و لطافت و زیبایی گردش در اقصی نقاط استان و بازدید از جاذبه های گردشگری طبیعی و تاریخی آن را مضاعف کرده است.
آذربایجان شرقی با بیش از سه میلیون و 800 هزار نفر جمعیت حدود پنج هزار اثر تاریخی دارد که افزون بر یک هزار و 500 مورد آن در فهرست آثار ملی ثبت شده است.
در تعطیلات نوروز پارسال حدود پنج میلیون نفر گردشگر به آذربایجان شرقی سفر کردند.

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.