شرکت ملی حفاری نزدیک به 5500 متر چاه در هفته نخست سال حفر کرد

شرکت ملی حفاری نزدیک به 5500 متر چاه در هفته نخست سال حفر کرد

معاون مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران گفت: شرکت ملی حفاری ایران در هفته نخست سال 13٩٥، حفاری پنج هزار و ٤٤٨ متر از چاه های نفت و گاز را در کارنامه کاری خود ثبت کرد.
[شرکت ملی حفاری نزدیک به 5500 متر چاه در هفته نخست سال حفر کرد]

به گزارش جلفا بازار به نقل از وزارت نفت، «حمیدرضا خوشایند» افزود: 692 متر از متراژ پیشگفته حفاری چاه در نخستین روز از فروردین ماه انجام شد.
وی اضافه کرد: حفاری نخستین حلقه چاه توسعه ای در سال جدید با کاربست دکل حفاری «32 فتح» در ساعت 24 چهارم فروردین ماه امسال در میدان نفتی آزادگان جنوبی به پایان رسید.
این مقام مسئول از فعالیت 74 دستگاه حفاری خشکی و دریایی در اجرای عملیات حفاری چاه ها در این شرکت خبر داد و گفت: اواخر پارسال، یک دکل حفاری تازه به ناوگان این شرکت اضافه شد و دکل حفاری «95 فتح» نیز هم اکنون در حال جابجایی و استقرار در موقعیت تعیین شده است که با عملیاتی شدن آن، شمار دستگاه های حفاری فعال این شرکت به 75 دکل می رسد.
به گزارش ایرنا، مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران نهم فروردین ماه از حفر 188 حلقه چاه های نفت و گاز به وسیله ناوگان این شرکت در سال 1394 در مناطق نفتخیز خشکی و دریایی کشور خبر داد.
«حیدر بهمنی» مجموع حفاری انجام شده برای این چاه ها را 356 هزار و 290 متر اعلام کرد و گفت: شمار چاه های حفاری شده در این مدت 28 حلقه نسبت به سال پیش از آن افزایش یافت.
وی افزود: از این تعداد چاه 97 حلقه توسعه ای توصیفی، سه حلقه اکتشافی و 88 حلقه تعمیری بوده است.
به گفته این مقام مسئول، 114 حلقه از این چاه ها در گستره عملیاتی شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب، 15 حلقه در شرکت نفت مناطق مرکزی، 16 حلقه در شرکت نفت فلات قاره، 37 حلقه در شرکت مهندسی و توسعه نفت، یک حلقه در شرکت نفت گاز اروندان، دو حلقه به سفارش مدیریت اکتشاف شرکت ملی نفت ایران و سه حلقه به صورت پروژه ای حفر شد.

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.