بازدید40 هزار گردشگر نوروزی از روستای تاریخی کندوان در اذربایجان شرقی

بازدید40 هزار گردشگر نوروزی از روستای تاریخی کندوان در اذربایجان شرقی

دبیر ستاد اجرایی خدمات سفر آذربایجان شرقی گفت : 40 هزار گردشگر نوروزی در دور نخست تعطیلات نوروزی از روستای تاریخی کندوان بازدید کرده اند.
[بازدید40 هزار گردشگر نوروزی از روستای تاریخی کندوان در اذربایجان شرقی]

به گزارش جلفا بازار به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی، فرزین حق پرست افزود:با توجه به بازدید 40 هزار نفر از روستای تاریخی کندوان ؛ بیشترین گردشگر استان را در این مدت جذب کرده است .
وی اظهار کرد: روستای تاریخی کندوان که از روستاهای هدف گردشگری استان به شمار می رود، به دلیل معماری خاص خود، شهرت جهانی دارد و به همین دلیل به یکی از مقاصد گردشگری آذربایجان شرقی بدل شده و هر ساله میزبان گردشگران بسیاری از داخل و خارج کشور است.
وی با اشاره به اینکه، روستای تاریخی کندوان در فهرست آثار ملی ثبت شده است ، گفت: در تلاشیم تا با رفع موانع موجود، این جاذبه منحصر به فرد را به ثبت جهانی برسانیم.
حق پرست خاطرنشان کرد: کندوان یکی از سه روستای صخره ای جهان محسوب می شود و جاری بودن زندگی مردم به شیوه سنتی از ویژگی های خاص این روستای صخره ای نسبت به دو روستای مشابه خود در خارج از کشور است.
وی اعلام کرد: روستاهای تاریخی اشتبین و نوجه مهر جلفا بعد از کندوان بیشترین آمار بازدید را در هفته نخست نوروز 95 به خود اختصاص دادند.
دبیر ستاد اجرایی خدمات سفر آذربایجان شرقی، وجود آب معدنی گوارا، خانه های منحصر به فرد و کله قندی در میان صخره ها، دره های سرسبز و خرم، آب و هوای مطبوع و لبنیات و عسل را از جاذبه های گردشگری کندوان اعلام کرد.
وی هتل صخره ای کندوان را از دیگر جذابیت های کندوان برای گردشگران دانست که در تمام فصول سال آماده پذیرایی از گردشگران، داخل کران – صخره- در فضایی سنتی است.
روستای تاریخی کندوان به عنوان یکی از روستاهای بخش مرکزی شهرستان اسکو در فاصله 57 کیلومتری تبریز واقع است .
شیوه ساخت خانه های این روستا از نوع معماری صخره ای و به شکل مخروطی یا کله قندی است و برخی از باستان شناسان ، قدمت این روستا را به دوره های پیش از اسلام نسبت می دهند.

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.