گازگرفتگی 15 مهمان مجلس عروسی در آذربایجان شرقی

گازگرفتگی 15 مهمان مجلس عروسی در آذربایجان شرقی

استنشاق گاز موانوکسید کربن نشتی از دودکش بخاری در یکی از روستاهای شهرستان میانه، 15 نفر از مهمانان مجلس عروسی را راهی بیمارستان کرد.
[گازگرفتگی 15 مهمان مجلس عروسی در آذربایجان شرقی]

به گزارش جلفا بازار به نقل از ایرنا حبیب حسینقلی زاده مسئول روابط عمومی مرکز فوریت های پزشکی آذربایجان شرقی روز دوشنبه در این باره گفت: بامداد امروز و به دنبال گزارش به مرکز اورژانس 115 مبنی بر کاهش هوشیاری خانواده ای در روستای لله لو از توابع شهرستان میانه، کاردان های فوریت های پزشکی 115 به محل اعزام و بیماران را به بیمارستان منتقل کردند.
وی خاطرنشان کرد: مسمومیت با گاز مونواکسید کربن می تواند طیف وسیعی از علایم را شامل شود که در بیماری های مختلفی دیده می شود.
حسینقلی زاده اظهار کرد: بسیاری از علایم آن شبیه به علایم سرماخوردگی است و اکثر افراد فکر می کنند به دلیل سردی هوا دچار سرماخوردگی شده اند.
وی علایم اولیه مسمومیت با گاز مونواکسید کربن را حالت خواب آلودگی شدید، کسلی، خستگی و کاهش قدرت عضلانی برشمرد و ادامه داد: چنانچه افراد در این مرحله متوجه چنین علایمی شدند، با خارج شدن از فضای آلوده می توانند از پیشرفت مسمومیت پیشگیری کنند.
مسئول روابط عمومی مرکز فوریت های پزشکی آذربایجان شرقی افزود: سردرد، ضعف جسمانی، سرگیجه و بی قراری، تهوع و استفراغ، خمیازه کشیدن بیش از حد و کاهش دید از جمله علایم عمومی مسمومیت ها هستند.
روستای لله لو در فاصله 15 کیلومتری میانه قرار داشته و جزو بخش کاغذکنان این شهرستان محسوب می شود.

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.