شهرهای میزبان باشگاه های عربستانی در نشست مشترکی در فدراسیون فوتبال انتخاب می شود

شهرهای میزبان باشگاه های عربستانی در نشست مشترکی در فدراسیون فوتبال انتخاب می شود

مدیران عامل باشگاه های ذوب آهن اصفهان، سپاهان اصفهان و تراکتورسازی تبریز در نشست مشترکی با فدراسیون فوتبال، انتخاب و معرفی شهرهای میزبان بازی های فوتبال تیم های ایرانی با نمایندگان عربستانی را نهایی می کنند.
[شهرهای میزبان باشگاه های عربستانی در نشست مشترکی در فدراسیون فوتبال انتخاب می شود]

به گزارش جلفا بازار به نقل از ایرنا، این نشست قرار است طی روزهای آینده در محل فدراسیون فوتبال برگزار شود تا شهرهای مورد نظر تیم های باشگاهی ایرانی برای میزبان از نمایندگان فوتبال عربستان سعودی در لیگ قهرمانان آسیا نهایی و به کنفدراسیون فوتبال آسیا اعلام شوند.
دبیرکل فدراسیون فوتبال ایران پیشتر به ایرنا،گفت: پیشنهادهای ارائه شده این سه باشگاه به یکدیگر نزدیک است و تفاوت چندانی بین گزینه های مورد نظر آنها نیست.
دبیر کل فدراسیون فوتبال ایران با بیان اینکه «این پیشنهادها بررسی می شود و در مورد آنها تصمیم گیری نهایی انجام می شود»، گفت: پیشنهاد فدراسیون فوتبال آن است که کشوری برای میزبانی از تیم های عربستانی انتخاب شود که از نظر مالی به نفع باشگاه های ایرانی باشند، تعداد تماشاگران ایرانی در آن بیشتر بوده و فدراسیون فوتبال نیز بتواند در آن کشور تسهیلات بیشتری به تیم های حاضر در لیگ قهرمانان ارائه دهد.
اسدی تاکید کرد: سیاست فدراسیون فوتبال این نیست که بگوید ما در کشورهای عربی بازی نمی کنیم، نگاه فدراسیون فوتبال به مسائل، فوتبالی است و نمی خواهیم سیاست وارد فوتبال شود.
وی درخصوص اظهارنظر برخی رسانه های عربستانی در مورد رد درخواست مهلت از سوی فدراسیون فوتبال ایران برای معرفی شهرهای میزبان تیم های عربستانی، این اظهارنظرها را رد کرد و گفت: کنفدراسیون فوتبال آسیا با درخواست ایران برای تمدید مهلت معرفی کشور ثالث برای میزبانی از تیم های باشگاهی عربستان سعودی موافقت کرده است.
روزنامه سعودی «الریاض» روز دوشنبه به نقل از منابعی در کنفدراسیون فوتبال آسیا نوشت که «فدراسیون فوتبال ایران برای انتخاب زمین بی طرف درخواست تمدید مهلت 10 روزه ای داشته، اما کنفدراسیون فوتبال آسیا این در خواست را رد کرده و فقط با مهلت پنج روزه موافقت کرده است».
عربستان سعودی پس از قطع روابط سیاسی خود با ایران به بهانه نبود امنیت، خواستار برگزاری دیدارهای باشگاهی این کشور با تیم های ایرانی در کشور ثالث شد.
کنفدراسیون فوتبال آسیا پس از تعیین مهلتی، برگزاری دیدارهای باشگاهی دو کشور را در کشور ثالث پذیرفت و به دو کشور تا روز پنجم فروردین ماه مهلت داد تا کشورهای پیشنهادی خود را معرفی کنند.
باشگاه تراکتورسازی تبریز، کشورهای ترکمنستان و ازبکستان، باشگاه سپاهان اصفهان کشورهای عمان و لبنان و باشگاه ذوب آهن اصفهان نیز کشورهای فارسی زبان افغانستان و تاجیکستان، ازبکستان و لبنان و شهر سیدنی استرالیا را به عنوان پیشنهاد خود برای میزبانی از تیم های باشگاهی عربستان سعودی معرفی کردند.
باشگاه های الهلال و الاتحاد عربستان سعودی نیز بازی با نمایندگان ایران را در دوحه پایتخت قطر برگزیدند و تیم النصر عربستان نیز اعلام کرد: در شهر دبی امارات برابر حریفان ایرانی خود قرار می گیرد.

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.