افزایش بازدید گردشگران از کمپ عشایر جلفا در نوروز 95

افزایش بازدید گردشگران از کمپ عشایر جلفا در نوروز 95

مدیر کمپ دائمی عشایر جلفا اعلام کرد: شمار گردشگران بازدیدکننده از کمپ عشایر جلفا در نوروز امسال نسبت به نوروز سال های گذشته افزایش قابل توجهی داشته است.
به گزارش جلفابازار به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل منطقه آزاد ارس، مهرعلی بیگلو اظهار کرد: این کمپ از سه سال قبل به گردشگران خدمات ارائه می کند اما شمار گردشگران نوروزی بازدیدکننده در نوروز امسال بیشتر از سال های قبل بوده است.
وی افزود: به رغم وجود شرایط نسبتا نامساعد جوی و استمرار فعالیت سامانه های بارشی در بسیاری از روزهای نوروز امسال، گردشگران زیادی از جلفا و به ویژه کمپ عشایر بازدید داشته اند که برای ما مایه مباهات بوده است.
مدیر کمپ عشایر جلفا گفت: در این کمپ غرفه های پخت نان محلی، آش و دوغ سنتی، غذاهای بومی، بازی های محلی، موسیقی عشایر، عکاسی با لباس های عشایری و اسکان شبانه در کومه ها و آلاچیق های عشایری دایر است.
وی با بیان اینکه این کمپ در طول سال برپاست، اضافه کرد: در یک سال گذشته گردشگرانی از کشورهای مختلف به ویژه اتریش، آلمان، آمریکا، فنلاند و ایتالیا در قالب تورهای گروهی یا انفرادی در کمپ عشایر جلفا حضور یافته اند و از نزدیک یک شبانه روز با چگونگی زندگی کوچندگان عشایر آشنا شده اند.
وی با اعلام شروع دوباره تورهای خارجی از اواخر اردیبهشت امسال توضیح داد: این گردشگران بعد از صرف صبحانه با لبنیات به عمل آمده از شیر دام های عشایر و شیری که خود دوشیده اند به ییلاق سفر می کنند و در آنجا شترسواری کرده و با ذبح گوسفند، نهار خود را تهیه می کنند.
بیگلو اضافه کرد: برنامه ریزی کرده ایم در آینده نزدیک در محل کمپ، هتل آلاچیق عشایر راه اندازی کنیم اما لازمه تحقق آن رفع برخی موانع از جمله حل و فصل مشکل زمین کمپ و توسعه این فضاست و به مساعدت دستگاه های اداری و سازمان منطقه آزاد ارس نیازمندیم.
مدیر کمپ عشایر جلفا تصریح کرد: هدف از برپایی این کمپ دائمی که در ایام نوروز هم به گردشگران نوروزی ارس خدمت رسانی کرد، حفظ و احیای سنت های در حال فراموشی کوچندگان عشایر است.

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.