کارشناس یک موسسه سوئیسی: قیمت نفت تا زمان دیدار تولیدکنندگان نوسان دارد

کارشناس یک موسسه سوئیسی: قیمت نفت تا زمان دیدار تولیدکنندگان نوسان دارد

کارشناس موسسه سوئیسی «میرباود ایست منیجمنت» پیش بینی کرد در آستانه نشست تولیدکنندگان نفت برای مذاکره درباره مهار افزایش عرضه، نوسان قیمت نفت در بازارهای جهانی ادامه داشته باشد.
[کارشناس یک موسسه سوئیسی: قیمت نفت تا زمان دیدار تولیدکنندگان نوسان دارد]

به گزارش جلفا بازار به نقل از ایرنا، قرار است نشست کشورهای عضو و غیر عضو اوپک (سازمان کشورهای صادرکننده نفت) در میانه ماه آوریل (اواخر فروردین ماه) برگزار شود.
به گزارش وزارت نفت از روزنامه «گالف نیوز» دوبی، «وقار زبیری» گفت: باور داریم در دوره کنونی قیمت نفت پرنوسان می ماند و از انتشار اطلاعات اقتصادی، تاثیر می پذیرد.
زبیری افزود: از دید ما تثبیت قیمت نفت به سود همه طرف های بازار است؛ ابرازنظرها به تنهایی نمی تواند تاثیری جدی بر قیمت ها داشته باشد مگر اینکه شاهد کاهش معنادار عرضه نفت در بازارها باشیم.
وی از استمرار تقاضای نفت و احتمال کاهش عرضه خبر داد و نسبت به بهبود قیمت نفت در نیمه دوم سال جاری میلادی ابراز امیدواری کرد.
این کارشناس گفت: گمان می رود در نیمه دوم سال ٢٠١٦ میلادی و آغاز سال ٢٠١٧ میلادی، شکاف کنونی میان عرضه و تقاضای نفت رو به کاهش بگذارد.
به گزارش گروه اقتصادی ایرنا از تارنمای شبکه خبری آمریکایی «سی.ان.بی.سی»، «دنیس گارتمن» سرمایه گذار آمریکایی در بخش انرژی، ذخایر بالای نفت خام و مازاد تولید با وجود توقف استخراج در بسیاری از چاه ها را دلایلی برای تداوم رکود بازار جهانی نفت عنوان کرد اما تولید در شرایط آتی را دارای صرفه اقتصادی دانست.
این ناظر بازار انرژی افزود: در بلندمدت، حداکثر قیمت نفت خام به 47 دلار در هر بشکه می رسد اما خبر خوب اینکه در هر دو قیمت، تولید صرفه اقتصادی خواهد داشت.
روزنامه «استار مالزی» امروز (دوشنبه) اعلام کرد موسسه رتبه سنجی «آر.ای.ام» این کشور میانگین قیمت نفت در سال های 2016 و 2017 میلادی را به ترتیب در سطح 40 و 45 دلار در هر بشکه پیش بینی کرده است.
نشریه آمریکایی «فوربس» نیز امروز در تحلیلی نوشت: طرح حفظ سطح تولید در سطوح ماه ژانویه (دی) که روسیه و عربستان سعودی حامی آنند، قیمت نفت را در سطح 40 دلار در هر بشکه نگه خواهد داشت.

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.