امروز نخستین جلسه ستادفرماندهی اقتصادمقاومتی درسال۹۵ تشکیل می‌شود

امروز نخستین جلسه ستادفرماندهی اقتصادمقاومتی درسال۹۵ تشکیل می‌شود

به گزارش جلفا بازار به نقل از خبرگزاری مهر، مجید انصاری معاون امور مجلس رئیس جمهور ظهر امروز در حاشیه ترحیم مادر همسر رئیس جمهور در مسجد نور تهران در جمع خبرنگاران درباره برنامه های امسال دولت برای پیگیری رهنمودهای مقام معظم رهبری در حوزه اقتصاد مقاومتی اظهار داشت: خوشبختانه نسبت به اقتصاد مقاومتی از ابتدای استقرار دولت تدبیر و امید، توجه شده و جزء مبانی برنامه های اقتصادی دولت بوده است.

وی افزود: من هم به دلیل اینکه در مجمع تشخیص مصلحت نظام عضو کمیسیون بررسی این سیاست ها بوده ام، پیگیری های جدی از ابتدا داشته ایم و در حال حاضر نیز عضو ستاد اقتصاد مقاومتی دولت هستم.

معاون امور مجلس رئیس جمهور خاطرنشان کرد: دولت بسته جامعی را برای اجرایی کردن تک تک محورهای ۱۰ گانه مدنظر مقام معظم رهبری آماده کرده است و دیروز هم رئیس جمهور در جلسه هیات دولت تاکید کرد که بدون فوت وقت، همه دستگاه ها عملیات اجرایی بخش خود را انجام دهند.

انصاری ادامه داد: امروز بعد از ظهر هم نخستین جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی در سال جدید را با حضور معاون اول رئیس جمهور برگزار می کنیم تا راه های تسریع در اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی را بررسی کنیم.

وی با بیان اینکه سیاست های اقتصاد مقاومتی مبتنی بر مبانی علمی و کارشناسی است، گفت: به همین دلیل دولت قبلا نیز بر روی بسیاری از این محورها اقدام کرده و قرار شده است گزارش اقدامات انجام شده در سال گذشته از طریق دستگاه های ذیربط به اطلاع مردم رسانده شود؛ در این رابطه حوزه هایی مانند کشاورزی، آب، گمرک، بانک و علم و فناوری به طور خاص مورد توجه است و اقدامات خوبی در این حوزه ها انجام شده است.

تحریم‌های جدید، ظاهراً نقض برجام نیست

معاون امور مجلس رئیس جمهور همچنین در پاسخ به سوالی درباره اینکه آیا تحریم های جدید آمریکا نقض برجام هست یا خیر، تصریح کرد: در این رابطه از جهت حقوقی وزارت امور خارجه باید پاسخ دهد، اما ظاهرا نقض برجام نیست.

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.