دستاوردهای بخش کشاورزی در دولت یازدهم نمونه ای از سیاست های اقتصاد مقاومتی است

دستاوردهای بخش کشاورزی در دولت یازدهم نمونه ای از سیاست های اقتصاد مقاومتی است

وزیر جهاد کشاورزی ضمن تاکید بر لزوم پیگیری و اجرای طرح های بخش کشاورزی در سال 95 گفت: دستاوردهای بخش کشاورزی در دولت یازدهم از نمونه های اقدام و عمل به سیاست های اقتصاد مقاومتی است.
[دستاوردهای بخش کشاورزی در دولت یازدهم نمونه ای از سیاست های اقتصاد مقاومتی است]

به گزارش جلفا بازار به نقل از ایرنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی، محمود حجتی در دیدار نوروزی مدیران بخش کشاورزی با وی، با تقدیر از دست اندرکاران تنظیم بازار نوروزی، استمرار تلاش برای شکوفایی کشاورزی کشور را ضروری دانست .
حجتی گفت: رئیس جمهوری در نخستین جلسه هیات دولت در سال جدید ضمن تاکید بر ضرورت توجه به منویات رهبر معظم انقلاب در اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی، خواستار اجرای طرح های تدوین شده بخش های مختلف در چارچوب اقتصاد مقاومتی شد.
وی اضافه کرد: حجت الاسلام و المسلیمن حسن روحانی دراین نشست با بیان اینکه کاهش وابستگی کشور به خارج از مشخصه های اقتصاد مقاومتی است، از دستاوردهای بخش کشاورزی در ارتقای خوداتکایی و همچنین بهبود تراز غذایی کشور به عنوان شکل عملی اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی یاد کرد.
وزیر جهاد کشاورزی افزود: رئیس جمهوری در جلسه هیات دولت، دستیابی به رکورد تولید شکر و همچنین افزایش تولید و خرید گندم از کشاورزان و کاهش وابستگی کشور به واردات این محصولات را از دیگر نمونه های اقدام و عمل به سیاست های اقتصاد مقاومتی دانست.
وی پیرامون خرید محصولات کشاورزی گفت: اتخاذ روشهای اجرایی برای خرید سریع کلزا و پرداخت به موقع از کشاورزان به منظور اجرای طرح 10 ساله افزایش تولید دانه های روغنی در مسیر اقتصاد مقاومتی و دستیابی به ضریب 70 درصدی خوداتکایی در تولید این محصول و کاهش وابستگی کشور به واردات روغن ضروری است.
به گزارش ایرنا، وزارت جهاد کشاورزی پیشتر اعلام کرد: مجموع تولیدات بخش کشاورزی در دوره 94-1392 رشد 15.4 درصدی داشت که از 97 میلیون تن در سال 1392 به 112 میلیون تن در سال 1394 رسید که این مهم یکی از دستاوردهای بزرگ دولت یازدهم محسوب می شود.
سال 95 از سوی حضرت آیت الله خامنه ای مقام معظم رهبری به عنوان سال «اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل» نامگذاری شده است.

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.