یاری رسانی هلال احمر زنجان به 309 مسافر گرفتار در برف و کولاک

یاری رسانی هلال احمر زنجان به 309 مسافر گرفتار در برف و کولاک

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: امدادگران جمعیت هلال احمر این استان به 309 مسافر گرفتار در برف و کولاک امداد رسانی کردند.
[یاری رسانی هلال احمر زنجان به 309 مسافر گرفتار در برف و کولاک]

به گزارش جلفا بازار به نقل از ایرنا غفور آقاجانلو روز سه شنبه افزود: این افراد در مسیرهای ارتباطی ماهنشان، طارم و خدابنده گرفتار آمده بودند.
وی اظهار کرد: یکی از مسافران در راه مانده که بیمار بود و حال عمومی مناسب نداشت توسط آمبولانس اورژانس به نزدیکترین مرکز درمانی استان انتقال یافت.
آقاجانلو با بیان اینکه دوشنبه شب نزدیک به 77 خودرو در میان برف و کولاک گرفتار شده بودند، افزود : 35 نفر از در راه ماندگان در پایگاه های جاده ای اسکان یافتند و 273 نفر از آنان نیز که قصد ادامه مسیر داشتند با کمک امدادگران این جمعیت نسبت به بستن زنجیرچرخ اقدام کرده و سپس به مسیرهای ایمن هدایت شدند.
وی ادامه داد: برای یاری رسانی به این تعداد مسافر در راه مانده، هفت تیم عملیاتی در قالب 29 نجاتگر، چهار دستگاه آمبولانس و یک دستگاه خودرو کمک دار، وارد عمل شده بودند.
معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان زنجان افزود : امدادگران و نجاتگران جمعیت هلال احمر استان زنجان در 16 پایگاه ثابت، سیار و موقت مشغول خدمات رسانی به حادثه دیدگان جاده ای هستند و یک فروند بالگرد سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر کشور نیز در پایگاه های جاده ای این استان مستقر است تا در صورت لزوم به امداد رسانی سریع و به موقع به یاری حادثه دیدگان بشتابد.
وی یادآور شد: همچنین طی 24 ساعت گذشته نجاتگران این جمعیت به یاری هشت حادثه دیده ناشی از وقوع 2 مورد تصادف رانندگی شتافتند.
وی افزود: حادثه نخست ساعت 20 دوشنبه شب در کیلومتر 30 لاین جنوبی اتوبان زنجان – تبریز و بر اثر برخورد تریلر با پژو پارس رخ داده بود که 2 نفر از چهار حادثه دیده پس از امدادرسانی با استفاده از آمبولانس اورژانس به بیمارستان اعزام شدند.
آقاجانلو ادامه داد: حادثه دوم نیز حوالی ساعت 2 بامداد امروز /سه شنبه/ در کیلومتر 25 لاین شمالی اتوبان زنجان – قزوین اتفاق افتاد که پس از عملیات امداد و نجات، یک نفر از چهار حادثه دیده به منظور مداوا و درمان با آمبولانس اورژانس به مرکز درمانی انتقال یافت.

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.