خسارت بیش از 20 میلیارد ریالی برف و سرما به باغ های عجب شیر

خسارت بیش از 20 میلیارد ریالی برف و سرما به باغ های عجب شیر

سرپرست فرمانداری عجب شیر گفت: بر اثر بارش برف و سردی هوا، باغ های این شهرستان متحمل 20 میلیارد و 952 میلیون ریال خسارت شد.
[خسارت بیش از 20 میلیارد ریالی برف و سرما به باغ های عجب شیر]

به گزارش جلفا بازار به نقل از ایرنا، سیدشمس الدین مراثی روز سه شنبه در بازدید از باغ های خسارت دیده این شهرستان افزود: بارش برف و برودت هوا به یک هزار و 475 هکتار از باغ های بادام، گردو، زردآلو و گوجه سبز این شهرستان خسارت وارد کرد و سبب از بین رفتن محصولات این باغ ها شد.
وی، سطح زیر کشت بادام، زردآلو، گردو و گوجه سبز در این شهرستان را به ترتیب یک هزار و 699 هکتار، 30 هکتار، یک هزار و 213 هکتار و 20 هکتار اعلام و اظهار کرد : این باغ ها به ترتیب 55، 80، 30 و 15 درصد خسارت دیده است.
سرپرست فرمانداری عجب شیر با بیان اینکه این میزان خسارت تاکنون ثبت شده و احتمال افزایش آن وجود دارد، یادآوری کرد: سردی هوا و یخبندان چند روز اخیر تهدیدی برای باغ های سیب این شهرستان بود و ادامه این روند خسارت جدی به این باغ ها وارد می کند.
مراثی ادامه داد: با توجه به اینکه باغبانی و تولید میوه از مشاغل مهم این شهرستان به شمار می رود، بروز خسارت به آن ها، توسعه اقتصادی منطقه را با مشکل مواجه می کند و معیشت مردم را تحت تاثیر قرار می دهد.
شهرستان عجب شیر دارای حدود 30 هزار هکتار اراضی کشاورزی است که از این میزان حدود پنج هزار هکتار به باغ ها اختصاص دارد.
این شهرستان با حدود 85 هزار نفر جمعیت در فاصله 98 کیلومتری جنوب غربی تبریز مرکز آذربایجان شرقی واقع است.

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.