همه راه های آذربایجان شرقی با وجود بارش برف باز است

همه راه های آذربایجان شرقی با وجود بارش برف باز است

رئیس پلیس راه آذربایجان شرقی گفت: با وجود بارش برف در گردنه آچاچی و نصیرآباد تمامی راه های استان باز است و تردد در آنها به صورت عادی جریان دارد.
[همه راه های آذربایجان شرقی با وجود بارش برف باز است]

به گزارش جلفا بازار به نقل از ایرنا سرهنگ جواد ناموران روز سه شنبه افزود: در گردنه گویجه بل بارش برف همچنان ادامه دارد و این مسیر لغزنده است.
وی با بیان اینکه تمامی جاده های استان باز است، گفت: رانندگان نسبت به رعایت سرعت مطمئنه و فاصله طولی بین خودروها دقت کنند و توصیه های پلیس را جدی بگیرند.
سرهنگ ناموران پرترددترین مسیرهای استان را بزرگراه زنجان به سمت تبریز، جاده اهر – تبریز و جلفا اعلام کرد.
وی همچنین از وقوع دو مورد تصادف منجر به فوت در جاده های استان خبر داد و گفت: در جاده جزیره اسلامی 10 کیلومتری پل شهید کلانتری انحراف به چپ سواری پژو و برخورد با نیسان و در جاده جانانلو انحراف از راه وانت پیکان منجر به فوت رانندگان این دو خودرو شد.
سرهنگ نامور تاکید کرد: رانندگان هنگام سفر به ویژه در مسیرهای کوهستانی علاوه بر رعایت مقررات راهنمایی و رانندگی، تجهیزات ایمنی و لباس گرم به همراه داشته باشند تا با مشکل مواجه نشوند.
وی خاطرنشان کرد: اطمینان از سلامت فنی خودروها لازمه سفرهای برون شهری به ویژه حرکت در مسیرهای کوهستانی و برفگیر است که رانندگان باید به آن توجه کنند.
استان آذربایجان شرقی با 45 هزار و 491 کیلومتر مربع وسعت و سه میلیون و 724 هزار و 620 نفر جمعیت، یکی از استان های بزرگ و پرجمعیت ناحیه شمال غربی ایران است و کلان شهر تبریز طبق سرشماری سال 90 یک میلیون و 695 هزار و 94 نفر جمعیت دارد.
از 24 موزه آذربایجان شرقی، 17 موزه در تبریز، دو موزه در مراغه و در هر یک از شهرهای سراب، بناب، اهر، خامنه و خداآفرین نیز یک موزه قرار دارد.
آذربایجان شرقی حدود پنج هزار اثر تاریخی دارد که افزون بر یک هزار و 500 مورد آن در فهرست آثار ملی ثبت شده است.
تعطیلات نوروز پارسال حدود پنج میلیون نفر گردشگر به آذربایجان شرقی سفر کردند که نسبت به سال قبل از آن حدود 10 درصد رشد داشت.
******************
اداره کل هواشناسی آذربایجان شرقی نیز اعلام کرد: بارش باران در این استان تا آخر هفته به طور متناوب ادامه خواهد داشت و این بارش ها در مناطق مرتفع به صورت برف خواهد بود.
به گزارش روز سه شنبه ایرنا، نقشه های هواشناسی نشان می دهد آسمان آذربایجان شرقی طی دو روز آینده جوی ناپایدار خواهد داشت و تداوم فعالیت متناوب سامانه بارشی موجب ابرناکی ، وزش باد گاهی نسبتا’ شدید همراه با غبار یا مه می شود و بارش ها گاهی به صورت رگبار و رعد و برق خواهد بود.
اداره کل هواشناسی آذربایجان شرقی پیش بینی کرده است، با توجه به شدت فعالیت سامانه بارشی و بارش های رگباری ، آبگرفتگی معابر عمومی و سیلابی شدن مسیل ها به ویژه در جنوب آذربایجان شرقی محتمل خواهد بود.
همچنین احتمال بارش تگرگ در بیشتر مناطق کوهستانی آذربایجان شرقی نیز تا پایان هفته جاری وجود دارد.
هواشناسی آذربایجان شرقی اعلام کرده است: کاهش محسوس دما و بارش ها تا پایان هفته ادامه خواهد داشت.
بر اساس اعلام این اداره کل، دمای کنونی هوای تبریز 6 درجه سانتی گراد بالای صفر و رطوبت آن 91 درصد است.

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.