اقامت 75 هزار و 500 گردشگر نوروزی تا نهم فروردین در آذربایجان شرقی

اقامت 75 هزار و 500 گردشگر نوروزی تا نهم فروردین در آذربایجان شرقی

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی از ثبت 75 هزار و 500 اقامت شب توسط گردشگران ورودی به این استان از شروع سفرهای نوروزی تا روز نهم فروردین 95 خبر داد.
[اقامت 75 هزار و 500 گردشگر نوروزی تا نهم فروردین در آذربایجان شرقی]

به گزارش جلفا بازار به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی، احمد حمزه زاده گفت: در مدت یاد شده 26 هزار اقامت شب در هتل ها ، سه هزار و 500 اقامت شب در هتل آپارتمان ها، 20 هزار اقامت شب در مهمانپذیرها، 20 هزار اقامت شب در ستاد اسکان فرهنگیان و شش هزار اقامت شب در مهمانسراهای ادارات، خوابگاه ها، خانه های مسافر و کمپ های گردشگری استان ثبت شده است.
وی اعلام کرد: شهرستان های تبریز، جلفا و مراغه به ترتیب بیشترین آمار اقامت گردشگران را در مرحله نخست تعطیلات نوروز 95 به خود اختصاص دادند.
وی بر بازرسی های مکرر از اماکن اقامتی استان تأکید کرد و افزود: عملکرد بیشتر مراکز اقامتی در پذیرایی از گردشگران نوروزی قابل قبول بود و تنها چند مورد تذکر به برخی از این واحدها داده شد.
بر اساس این گزارش ، ظرفیت اقامت در استان آذربایجان شرقی هفت هزار و 895 تخت، در قالب 50 هتل و هتل آپارتمان و 75 مهمانپذیر است.
آذربایجان شرقی با حدود سه میلیون و 800 هزار نفر جمعیت، بزرگترین و پرجمعیت ترین استان شمال غرب کشور محسوب می شود و به دلیل آب و هوای کوهستانی و دارا بودن ظرفیت های مناسب گردشگری از مناطق مورد توجه گردشگران داخلی و خارجی است.

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.