بازدید ۳۴ هزار نفر مسافر نوروزی از جاذبه های تاریخی و طبیعی اهر

بازدید ۳۴ هزار نفر مسافر نوروزی از جاذبه های تاریخی و طبیعی اهر

به گزارش جلفا بازار به نقل از خبرگزاری مهر، سید محمد عابدی ظهر امروز چهارشنبه در بازدید از اماکن خدمات رسان و گردشگری شهرستان اهر گفت: از آغاز تعطیلات نوروزی این تعداد مسافر و گردشگر از اماکن تاریخی، گردشگری، فرهنگی، طبیعی و صنایع دست ساز شهرستان اهر بازدید کرده اند.

وی، افزود: همچنین ۹هزار و ۵۶۹ نفر مسافر و گردشگر نیز در در هتل، مهمانپذیر، طرح خانه مسافر، اقامت گاهای موقت (کمپ، کانکس و چادر مسافرتی)، مدارس، خانه معلم، باشگاه فرهنگیان، میهمان سراهای ادارات، خوابگاه های دانشجویی و سالن های ورزشی اسکان یافته اند.

وی، گفت: همچنین ۵۱ مورد بازدید نظارتی از مراکز اقامتی، از رستوران ها و مراکز پذیرایی و بین راهی، از دفاتر خدمات مسافرتی و مراکز اقامتی موقت (کمپ ها، مهمانسراها، خانه مسافر و سایر) انجام شده است.

فرماندار شهرستان اهر، همچنین از ثبت شیرینی اهری، به عنوان آثار ملی معنوی شهرستان اهر خبر داد و گفت: در اواخر سال ۹۴ این شیرینی جزء یکی از از آثار ملی معنوی شهرستان اهر به ثبت رسیده است.

عابدی، گفت: امیدواریم مسافرانی که به شهرستان اهر سفر می کنند بتوانند این شیرینی را که مخصوص شهرستان اهر است تهیه کنند و به عنوان سوغاتی با خود ببرند.

گفتنی است: شیرینی اهری، از رده شیرینی های خشک آردی، نوعی خوراکی که هم نان است و هم شیرینی، بیشتر به عنوان نیم چاشت در اندازه مناسب علاوه بر ویژگی خاص راحت الهضم، جنبه فرهنگی و معنوی نیز به همراه دارد و در طول سال و به خصوص در ایام محرم به عنوان نذری خریداری و توزیع می شود.

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.