افخم: با نگاه تجاری – رقابتی وارد بازار حلال جهان شویم

افخم: با نگاه تجاری - رقابتی وارد بازار حلال جهان شویم

سفیر جمهوری اسلامی ایران در مالزی ضمن بازید از غرفه های کشورمان در نمایشگاه بین المللی حلال، بر ضرورت نگاه جدید تجار و بازرگانان به صنعت حلال تاکید کرد و گفت نکته مهم این است که بحث حلال را از نگاه صنعتی و برندسازی (نشان تجاری) و رقابتی ببینیم.
[افخم: با نگاه تجاری – رقابتی وارد بازار حلال جهان شویم]

‘مرضیه افخم’ سفیر ایران در مالزی روز گذشته در حاشیه بازدید از غرفه های کشورمان در سیزدهمین نمایشگاه بین المللی صنعت حلال که به میزبانی مالزی در مرکز همایش های شهر کوالالامپور در حالی برگزاری است، گفت: با توجه به ظرفیت های پایه ای که شرکت ها و بخش های مختلف تولیدی ما دارند، امکان تجاری سازی این صنعت و کسب منافع اقتصادی از آن وجود دارد.
به گزارش جلفا بازار به نقل از خبرنگار ایرنا، گفت که حضور شرکت های تولیدی ایران در نمایشگاه های بین المللی مانند نمایشگاه صنعت حلال مالزی می تواند تجربه ایران را از لحاظ شناخت منطقه ای افزایش داده و به معرفی ظرفیت های بالای کشورمان در این عرصه به جهان کمک کند.
بلندپایه ترین دیپلمات ایران در مالزی با اشاره به تجربه بالای شرکت های تولیدی کشورمان، گفت تجربه حضور در نمایشگاه ها نیز به این شرکت ها کمک می کند توانمندی های رقابتی خود را افزایش دهند و خود را در صنعت حلال برای معرفی کالاها در مقابل رقبای دیگر توانمند ببینند.
افخم گفت: به نظر می رسد مشارکت امسال شرکت های ایرانی در نمایشگاه حلال مالزی رنگ و بوی دیگری دارد. برخی از شرکت ها حتی در این فرصت کوتاه موفق به عقد قرارداد شده اند که البته این مورد محدود به چنین نمایشگاه هایی نیست، ولی قدم خوبی است.
وی در ادامه گفت: حضور کشورهای مختلف در نمایشگاه بین المللی حلال برای حضور ایران در این منطقه و خیز و شتاب شرکت های ایرانی که در عرصه حلال فعالیت می کند بسیار موثر است و نشان دهنده مجموعه توانمندی های ما در این عرصه است.
سفیر ایران با اشاره به اینکه صنعت حلال در داخل کشور یک موضوع کاملا ملی در همه عرصه ها است، نگاه تجاری – رقابتی در عرصه این صنعت را برای حضور پرشورتر در بازارهای جهانی الزامی دانست.
افخم، ایران را با توجه به همه گیر بودن حلال در صنایع کشور نسبت به سایر کشورها در این زمینه پیشروتر دانست، گفت که ما نخستین قدم را برای ورود به این صنعت با توجه به اینکه تمام تولیدات حلال است برداشته ایم.
وی اشاره کرد که صنعت حلال تنها محدود به مواد غذایی نیست، بلکه حلال اکنون در ابعاد مختلف زندگی روزانه مردم کشورهای اسلامی و غیر اسلامی حرفی برای گفتن دارد، از اینرو با توجه به ظرفیت های رقابتی که شرکت های ایرانی دارند، باید نگاه جدید به صنعت حلال داشته باشیم.
وی با تاکید براینکه حضور در این نمایشگاه ها کمک می کند نگاه تجاری مورد نیاز شرکت ها قوی تر شود، گفت که برگزاری نمایشگاه نمایشگاه صنایع حلال در داخل کشور نیز نشانگر این است که عزم و توجه مسئولین نسبت به این صنعت جلب شده و خوشبختانه برنامه ریزی های اولیه در حال شکل گیری است.
نمایشگاه دستاوردهای ‘محصولات سلامت حلال’ ایران قرار است ماه رمضان امسال در تهران برگزار شود.
سفیر کشورمان در پایان گفت مالزی نیز به عنوان کشوری که در عرصه صنعت حلال حرف هایی برای گفتن دارد وارد عرصه شده و ما بر این باوریم که توانمندی ها و جذابیت های ایران برای توسعه روابط دو جانبه و منطقه ظرفیت های گسترده ای ایجاد کرده که می توان از آنها به خوبی استفاده کرد.
وی با حضور در غرفه های ایران در سیزدهمین نمایشگاه بین المللی صنعت حلال مالزی با مدیران شرکت های تولیدی کشورمان گفت وگو و آمادگی سفارت ایران را برای هرگونه همکاری با تولیدکنندگان به منظور توسعه محصولات ایران در بازار منطقه اعلام کرد.

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.