بهره مندی یک میلیون نفر از شناورهای تفریحی و گردشگری در هرمزگان

بهره مندی یک میلیون نفر از شناورهای تفریحی و گردشگری در هرمزگان

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت: از ابتدای طرح نوروزی (25 اسفند پارسال) تا دهم فروردین امسال، یک میلیون نفر از شناورهای تفریحی و گردشگری دریایی در استان بهره مند شدند.
[بهره مندی یک میلیون نفر از شناورهای تفریحی و گردشگری در هرمزگان]

به گزارش جلفا بازار به نقل از ایرنا، ابراهیم ایدنی روز پنجشنبه با اشاره به استقبال گسترده گردشگران نوروزی از فعالیت های گردشگری و دریایی در هرمزگان اظهار داشت: در این مدت 116 هزار و 164 سفر دریایی (تردد شناور) در مسیرهای مجاز اعلام شده بین بنادر و جزایر استان هرمزگان انجام شده است .
وی خاطرنشان کرد: بیشترین حجم جابجایی خودرو و مسافر از ابتدای اجرای طرح نوروزی 95 تا دهم فروردین مربوط به روز ششم فروردین با 526 هزار نفر سفر است .
رئیس کمیته حمل و نقل دریایی ستاد خدمات سفر استان هرمزگان، بیان داشت: در این مدت ، افزون بر چهار میلیون و 720 هزار و 525 نفر سفر از طریق 14 بندر فعال در استان به مقصد جزایر خلیج فارس و برعکس به ثبت رسید.
طرح نوروزی ساماندهی سفرهای دریایی هرمزگان از 25 اسفند سال گذشته آغاز شده و تا 15 فروردین ماه جاری ادامه دارد که در این مدت، بیش از یکصد فروند شناور مسافری و لندینگ کرافت در قالب بزرگترین ناوگان مسافرت های دریایی کشور وظیفه خدمات دهی شبانه روزی به میهمانان نوروزی را بر عهده دارند.

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.