سومین جشنواره تئاتر خیابانی ارس برترین های خود را شناخت

سومین جشنواره تئاتر خیابانی ارس برترین های خود را شناخت

با برگزاری آیین اختامیه باشکوهی سومین دوره جشنواره تئاتر خیابانی ارس برترین های خود را در هفت شاخه تخصصی هنر نمایش شناخت.
به گزارش جلفابازار به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل منطقه آزاد ارس، در آیین اختتامیه این جشنواره که ظهر امروز پنجشنبه در محل آمفی تئاتر دانشگاه پیام نور جلفا برگزار شد، هیات داوران در هفت رشته طراحی آفیش و بروشور، طراحی لباس، طرح، ایده و نویسندگی، موسیقی، بازیگر زن، بازیگر مرد و کارگردانی نفرات برتر جشنواره را معرفی کرد.
در رشته طراحی آفیش و بروشور، حسن رستمی طراح آفیش نمایش بیر اووش یاریم اووش و در رشته طراحی لباس، محمد یوسفی زاده برای نمایش یامور به عنوان نفرات برتر معرفی و تجلیل شدند.

در رشته موسیقی هم نمایش های یامور و اوز ییغما به طور مشترک برتر شناخته شدند.
در رشته بازیگری زن، رعنا سیاهی بازیگر نمایش نوروز خالچاسی به عنوان نفر برتر انتخاب شد و از لیلا محمدی بازیگر نمایش بیر اووش یاریم اووش و آنیل اجاق زاده بازیگر خردسال نمایش نوروز خالچاسی تقدیر شد.
در رشته بازیگری مرد نیز امین حاجی اکبری برای نمایش قوری یر عنوان نخست را از آن خود کرد و مصطفی آذری بازیگر نوروز خالچاسی نفر دوم و غلامرضا رزاقی بازیگر کوسا اویونی 2016 به همراه موسی احمدی مرند بازیگر بیر اووش یاریم اووش به صورت مشترک به عنوان نفر سوم معرفی شدند. در این رشته از میثم حبیبی بازیگر نمایش گردش تاریخی در ارس و علی پاشازاده بازیگر بیر اووش یاریم اووش نیز به عنوان نفرات تقدیری تجلیل به عمل آمد.
رتبه های اول تا سوم رشته طرح، ایده و نویسندگی این دوره از جشنواره تئاتر خیابانی ارس را نیز به ترتیب موسی احمدی مرند برای نمایش بیر اووش یاریم اووش، احد اجاق زاده برای نمایش نوروز خالچاسی و سید مرتضی هاشم پور برای نمایش گردش تاریخی در ارس به دست آورند.
در رشته کارگردانی نیز محمد یوسفی زاده برای نمایش یامور، احد اجاق زاده برای نمایش نوروز خالچاسی و میرحمید رضایی برای نمایش بیر اووش یاریم اووش به ترتیب حائز عنوان های اول تا سوم سومین دوره جشنواره تئاتر خیابانی ارس شدند.
هیات داوران این جشنواره متشکل از نادر برهانی مرند، بعقوب صدیق جمالی و فرزاد تقی لر با اهدای لوح تقدیر و اعطای هدایای نقدی به تمام گروه های راه یافته به مرحله داوری نهایی سومین دوره جشنواره تئاتر خیابانی ارس، از نمایش های حاضر در این مرحله قدردانی کردند.
سومین دوره جشنواره تئاتر خیابانی ارس به مناسبت نوروز 95 و با حضور 11 گروه از شهرستان های جلفا، مرند و تبریز در ایام تعطیلات سال نو در مرکز منطقه آزاد ارس برگزار شد.

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.