نگاه به جشنواره تئاتر خیابانی ارس هوشمندانه بود

نگاه به جشنواره تئاتر خیابانی ارس هوشمندانه بود

رئیس انجمن هنرهای نمایشی آذربایجان شرقی گفت: نوع نگاه به سومین دوره جشنواره تئاتر خیابانی ارس هوشمندانه و تیزبینانه بود چراکه کار اجرای این جشنواره به صاحبان این رشته هنری سپرده شد.
به گزارش جلفابازار به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل منطقه آزاد ارس، رامین راستی در آیین اختامیه سومین دوره جشنواره تئاتر خیابانی ارس در آمفی تئاتر دانشگاه پیام نور جلفا گفت: نهاد غیردولتی و تخصصی تئاتر در استان، انجمن هنرهای نمایشی است و واگذاری امور اجرای سومین دوره اجرای جشنواره تئاتر خیابانی ارس به این انجمن از هوشمندی، درایت و تیزبینی مسئولان سازمان منطقه آزاد ارس حکایت دارد.
وی گفت: انجمن هنرهای نمایشی آذربایجان شرقی در تمام مراحل بازخوانی، بازبینی و داوری مانند جشنواره های منطقه ای و استانی رفتار کرد و در مجموع جشنواره تئاتر خیابانی ارس در این دوره به صورت حرفه ای و تخصصی برگزار شد.
دبیر اجرایی سومین دوره جشنواره تئاتر خیابانی ارس همچنین گفت: پتانسیل در شهرستان های پیرامون منطقه آزاد ارس به ویژه مرند به قدری فراوان است که می تواند قوه محرکه جلفا در رشد و توسعه هنر تئاتر باشد و این جشنواره و جشنواره های مشابه کارکرد تسریع کننده در روند توسعه ای هنر نمایش در مرکز منطقه آزاد ارس را ایفا خواهند کرد.
راستی با اذعان به اینکه جشنواره تئاتر خیابانی ارس مانند همه جشنواره های دیگر هنری دارای نقاط ضعف و قوت است، اضافه کرد: انجمن هنرهای نمایشی استان در سلسله نشست های تخصصی تمام همت خود را بکار خواهد بست تا نقاط ضعف این دوره از جشنواره ارس رفع و در آینده شاهد برگزاری جشنواره ای کم نقص باشیم.
وی تاکید کرد: کم توجهی گروه های هنری به محورهای اعلامی در فراخوان جشنواره، نکته ای است که باید در دوره های آتی برگزاری این جشنواره مرتفع شود.
دبیر اجرایی سومین جشنواره تئاتر خیابانی ارس با قدردانی از همکاری مالکان مجتمع های تجاری جلفا برای میزبانی از گروه های هنری در جریان اجراهای این جشنواره، به حضور اغلب معاونان سازمان منطقه آزاد ارس در آیین اختتامیه جشنواره اشاره کرد و افزود: این حضور برای مسئولان فرهنگی و هنری سازمان و انجمن هنرهای نمایشی آذربایجان شرقی دلگرم کننده است و نشان می دهد دغدغه همه مدیران سختکوش ارس تعالی حوزه فرهنگ و هنر در این پهنه جغرافیایی است.
سومین دوره جشنواره تئاتر خیابانی ارس در نوروز 95 در مرکز منطقه آزاد ارس برگزار شد.

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.