دعوت آثار منتخب تئاتر خیابانی ارس به جشنواره “تبریزیم”

دعوت آثار منتخب تئاتر خیابانی ارس به جشنواره

مدیرعامل سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز از 3 اثر منتخب جشنواره تئاتر خیابانی ارس برای حضور در جشنواره تئاتر خیابانی “تبریزیم” دعوت کرد.
به گزارش جلفابازار به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل منطقه آزاد ارس، حسین آذرنیا در آیین اختتامیه سومین جشنواره تئاتر خیابانی ارس در آمفی تئاتر دانشگاه پیام نور جلفا گفت: سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز با همتایان خود در سنندج و لاهیجان تفاهم نامه همکاری مشترک منعقد کرده است و در ارس نیز پیش از انعقاد تفاهم نامه مشابه و برای آغاز همکاری های مشترک، از 3 اثر منتخب سومین دوره جشنواره تئاتر خیابانی ارس به شرط تمایل خود گروه های هنری دعوت به حضور در جشنواره تئاتر خیابانی “تبریزیم” می شود.
وی گفت: تبریز و جشنواره های هنری آن متعلق به آذربایجان است و برای سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز مایه افتخار و مباهات است که برگزیدگان جشنواره ارس در جشنواره تئاتر خیابانی “تبریزیم” هم حضور داشته باشند.
مدیرعامل سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز اضافه کرد: منطقه آزاد ارس یکی از قطب های گردشگرپذیر آذربایجان شرقی و کشور است و سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز مایل است تمام برنامه های خود را با همکاری سازمان منطقه آزاد ارس برگزار کند.
آذرنیا گفت: آذربایجان به علت فرهنگ غنی و تمدن پرسابقه اش در حوزه فرهنگ و هنر حرف های بسیاری برای گفتن دارد و بهترین ابزار برای انتقال این حرف ها زبان تخصصی هنر است و مناسب ترین آنها هنر نمایش است.
مدیرعامل سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز با بیان اینکه تئاتر خیابانی بردن هنر نمایش به محل حضور مخاطب است، این هنر را مقبول تر و موجه تر برای انتقال قابلیت ها دانست.
در پایان آیین اختتامیه سومین دوره جشنواره تئاتر خیابانی ارس و مطابق نظر هیات داوران، سه نمایش یامور، نوروز خالچاسی و بیر اووش یاریم اووش برای حضور در پنجمین دوره جشنواره تئاتر خیابانی “تبریزیم” که مرداد سال جاری توسط سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز برگزار می شود، معرفی شدند.

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.