افزایش 89 هزار تومانی قیمت سکه طی 50 روز اخیر

افزایش 89 هزار تومانی قیمت سکه طی 50 روز اخیر

به گفته رییس اتحادیه تولید‌کنندگان طلا، قیمت سکه در مقایسه با 50 روز گذشته 89 هزار تومان افزایش یافته که البته با توجه به برجام و توافقات سیاسی با کشورهای اروپایی و آمریکا، روند رو به بهبودی را در سال جاری شاهد خواهیم بود.

به گزارش جلفابازار به نقل از خبرنگار ایسنا، با بیان این‌که هفته اول سال بازار طلا تعطیل بود، اظهار کرد: در هفته دوم نیز قیمت‌ها در مقایسه با اواخر روزهای پایانی اسفند 1394 روند کاهشی داشت ولی تا پایان هفته کمی نوسان افزایشی را تجربه کرد.

وی ادامه داد: قیمت سکه در ماه‌های پایانی سال گذشته حدود 930 هزار تومان بود که در حال حاضر به‌ طور تقریبی یک میلیون و 19 هزار تومان به فروش می‌رسد که افزایش 89 هزار تومانی را نشان می دهد.

رییس اتحادیه تولید‌کنندگان و صادر‌کنندگان طلا، جواهر، نقره و سنگ‌های قیمتی با تاکید بر این‌که بازار طلا و سکه در سال جاری رو به بهبود پیش می‌رود، گفت: بازار نسبتا خوبی برای کسب‌وکار طلا خواهیم داشت، اما موضوع مهم، مدیریت بازار در این زمینه است.

وی ادامه داد: به جهت این‌که بانک مرکزی به عنوان تنها ضرب‌کننده سکه در ایران است اگر در این زمینه به درستی مدیریت کند و پاسخگوی تقاضا باشد، شاهد دلالی، سودجویی یا قیمت‌های حبابی در بازار نخواهیم بود.

محمدولی در عین حال بیان کرد: براساس برآوردهای صورت گرفته در دنیا حدود 200 هزار تن منابع طلا در اعماق زمین داریم که از این میزان تاکنون حدود 150 هزار تن استخراج شده و یکی از دلایل افزایش قیمت طلا در بازارهای جهانی نیز تقاضای بالا ولی عرضه کم است.

رییس اتحادیه تولید‌کنندگان و صادر‌کنندگان طلا، جواهر، نقره و سنگ‌های قیمتی با بیان این‌که فلز طلا به عنوان کالای سرمایه‌ای و پشتیبان برای ملت‌ها و دولت‌ها محسوب می‌شود، افزود: کشورها در برخی مواقع که از نظر بودجه با مشکلی مواجه می‌شوند اقدام به فروش طلا می‌کنند و در واقع دولت‌ها هنوز هم نسبت به طلا نگاه ویژه‌ای دارند و همین موضوع سبب می‌شود تنش‌های سیاسی و جنگ‌هایی که در دنیا اتفاق می‌افتد روی طلا تاثیرات خود را بگذارد.

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.