نگاه بخشی به اقتصاد مقاومتی، دلیل اجرایی نشدن آن بوده است

نگاه بخشی به اقتصاد مقاومتی، دلیل اجرایی نشدن آن بوده است

دبیر کانون انجمن های صنایع غذایی معتقد است که از مشکلات عملی نشدن اقتصاد مقاومتی، نگاه بخشی به این موضوع به جای نگاه ملی است؛ به طوریکه صنایع غذایی تبدیلی در سال های گذشته مورد غفلت و بی مهری قرار گرفته اند.

به گزارش جلفابازار به نقل از خبرنگار ایسنا، درباره نامگذاری سال 1395 به عنوان “اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل” از سوی مقام معظم رهبری، اظهار کرد: در بسیاری از حوزه ها شعار اقتصاد مقاومتی دیده می شود اما رعایت نمی شود. در حوزه صنایع غذایی به ویژه در صنایع تبدیلی اقتصاد مقاومتی اجرایی نشده است.

وی افزود: در حال حاضر در این بخش ضرورت حمایت از تولید داخل و کارگاه های کوچک و متوسط مغفول مانده است و در عین حال باید توجه ویژه ای به بحث سرمایه های خارجی شود.

زرگران با بیان این که برای حمایت از تولید داخل باید به صورت ملی به قضیه نگاه کنیم، گفت: در حوزه کشاورزی به موضوعات بخشی نگاه شده و سیاست های ملی و کلان کشور دیده نمی‌شود.

به گفته وی، برنامه ریزی و تصمیم گیری برای تولید بخشی از محصولات خاص کشاورزی طی سال های آینده زیان هایی را به این بخش وارد خواهد کرد و صنایع تبدیلی در این میان مورد بی مهری قرار گرفته اند و به سمت تعطیلی پیش می روند.

دبیر کانون انجمن های صنایع غذایی با تاکید بر ضرورت حمایت از صنایع تبدیلی غذایی، اظهار کرد: در سال های گذشته در این بخش غفلت کرده ایم و پتانسیل های زیادی را در این زمینه از دست داده ایم که باید از آن درس بگیریم.

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.