رویترز: سخنان مقام عربستانی قیمت نفت را 4 درصد کاهش داد

رویترز: سخنان مقام عربستانی قیمت نفت را 4 درصد کاهش داد

رویترز اعلام کرد که سخنان جانشین ولیعهد عربستان مبنی بر مشروط کردن افزایش ندادن تولید نفت، سبب کاهش چهار درصدی قیمت نفت در بازارهای جهانی شد.
[رویترز: سخنان مقام عربستانی قیمت نفت را 4 درصد کاهش داد]

به گزارش جلفا بازار به نقل از وزارت نفت خبرگزاری رویترز، پس از آنکه یکی از مسئولان سعودی اعلام کرد عربستان تنها در صورتی از افزایش تولید نفت خودداری می کند که ایران و دیگر تولیدکنندگان عمده نفت نیز با این طرح همراهی کنند، قیمت نفت در معاملات روز جمعه (١٣ فروردین) حدود چهار درصد کاهش یافت.
بر این اساس، قیمت هر بشکه نفت خام برنت یک دلار و ٦٩ سنت، معادل 4.1 درصد، کاهش یافت و در سطح ٣٩ دلار و ٩ سنت تثبیت شد.
شاخص نفت خام دبلیو تی آی آمریکا نیز شاهد یک دلار و ٥٥ سنت افت بود و به قیمت نهایی ٣٦ دلار و ٧٩ سنت رسید.
به گزارش ایرنا، محمد بن سلمان جانشین ولیعهد پادشاه عربستان به تازگی به بلومبرگ گفته بود: در صورتی که همه کشورها با تثبیت میزان تولید نفت موافقت کنند، ما نیز آماده ایم.
وی افزوده بود: چنانچه هر کشوری تصمیم بگیرد تولید خود را افزایش دهد، در این صورت ما نیز از هیچ فرصتی (برای افزایش تولید نفت) نمی گذریم.
چندی پیش عربستان و روسیه برای اجرای طرح فریز نفتی توافق کرده بودند که در صورت تصویب آن، کشورهای موافق موظف خواهند بود تولید نفت خود را حداکثر در سطح تولید ماه ژانویه 2016 حفظ کنند.
ایران اعلام کرده در نشست کشورهای عضو سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) و روسیه که 17 آوریل (29 فروردین) در دوحه پایتخت قطر برگزار می شود، شرکت خواهد کرد، بدون آنکه به طرح پیشنهادی تثبیت تولید نفت بپیوندد.

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.