حمایت از جبهه مقاومت از محورهای مراسم اعتکاف آذربایجان شرقی است

حمایت از جبهه مقاومت از محورهای مراسم اعتکاف آذربایجان شرقی است

به گزارش جلفا بازار به نقل از خبرگزاری مهر حبیب طاهری با اشاره به همزمانی ۱۳ رجب المرجب با مراسم معنوی اعتکاف اظهار داشت: با توجه به تقارن این ایام با روزهای پنجشنبه، جمعه و شنبه، به تناسب ایام ادعیه مأثوره توسط مادحین و ذاکرین اهل بیت (ع) در مساجد تعیین شده برای مراسم اعتکاف قرائت خواهد شد.

وی استفاده از خطباء و سخنرانان استانی با محوریت مسائل اخلاقی و اعتقادی را از جمله برنامه های فرهنگی مراسم اعتکاف امسال عنوان و تصریح کرد: ترویج احکام دینی توسط مبلغان در مساجد ویژه اعتکاف خواهران و ایجاد فرصتی برای پاسخگویی به سئوالات احکام از دیگر برنامه های این ایام است.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان تبریز خاطر نشان شد: همزمان با دومین روز اعتکاف و شب وفات حضرت زینب کبری (س) معتکفین برای مدافعان حرم آن حضرت دست به دعا خواهند شد و موضوع حمایت از جبهه مقاومت در مراسم این ایام تبیین خواهد شد.

وی همچنین افزود: ۱۳ رجب همزمان با روز پدر در برخی مساجد به صورت نمادین از تعدادی پدران شهید به عنوان پدران نمونه قدردانی به عمل خواهد آمد و مولودی خوانی نیز از دیگر برنامه های در نظر گرفته شده در این روز خواهد بود و برنامه های قرآنی از قبیل قرائت قرآن، دعای ام داوود و تصحیح نماز نیز برگزار می شود.

طاهری در پایان اظهار داشت: کتابچه ای با عنوان «پله پله تا ملاقات خدا» و با موضوع احکام مسجد، ادعیه و مناجات برای تسهیل دسترسی معتکفین به منابع احکام و ادعیه این ایام چاپ و توزیع خواهد شد.

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.