شبکه های نیکوکاری بهترین محل برای مساعدت به نیازمندان هستند

شبکه های نیکوکاری بهترین محل برای مساعدت به نیازمندان هستند

به گزارش جلفا بازار به نقل از خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی اداره کل کمیته امداد امام خمینی (ره) آذربایجان شرقی، حسین دشتی شنبه با بیان این مطلب افزود: 56 مرکز نیکوکاری فعال در سطح استان کمک های مردم و خیرین نیکوکار را جمع آوری و بین نیازمندان توزیع می کنند ارزش کمک های جمع آوری و توزیع شده نقدی و غیر نقدی در مراکز نیکوکاری استان در سال گذشته بیش از 14 میلیارد و 500 میلیون تومان بوده است.

وی ادامه داد: مراکز نیکوکاری استقلال مالی و اداری دارند و نیازمندان منطقه خود را تحت پوشش قرار می دهند و آذربایجان شرقی جزو استان های پایلوت برای تفویض اختیارات کمیته امداد به مراکز نیکوکاری انتخاب شده است که عملکرد این مراکز در شهرستان اسکو نتایج ارزشمندی را در پی داشته است.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) آذربایجان شرقی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: برخی نیازهای خانواده های تحت پوشش هم به مراکز نیکوکاری واگذار گردیده که رضایت مردم و مسئولان را در این موضوع در پی داشته است.

وی با تاکید بر اینکه هر مسجد می تواند مرکزی برای کمیته امداد باشد و مردم امور محرومان را مدیریت کنند، ابراز داشت: در سال جاری نیز ماموریت های دیگری به مراکز نیکوکاری بر اساس توانایی و ظرفیت، واگذار می شود و شبکه های نیکوکاری باید محل رفت و آمد خیرین و نیکوکاران باشد و در این میان ائمه جماعت مساجد می توانند نقش کلیدی در ترویج و گسترش این شبکه ها داشته باشند.

دشتی با اشاره به اینکه کار شبکه های نیکوکاری اداری نیست بلکه امدادگری است خاطر نشان کرد: یکی از عوامل موفقیت این شبکه ها تعامل با موسسات خیریه و نیز خیرین نیکوکار استان است که می تواند موثر واقع شود و شبکه های نیکوکاری با محوریت مساجد بهترین محل برای مساعدت به محرومان و نیازمندان جامعه هستند.

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.