افزایش صدور موافقت اصولی برای اپراتور مجازی تلفن همراه در امسال

افزایش صدور موافقت اصولی برای اپراتور مجازی تلفن همراه در امسال

رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی افزایش شمار موافقت های اصولی صادر شده برای اپراتورهای مجازی تلفن همراه امسال به 15 تا 18 مورد را پیش بینی کرد.
[افزایش صدور موافقت اصولی برای اپراتور مجازی تلفن همراه در امسال]

به گزارش جلفا بازار به نقل از ایرنا «علی اصغرعمیدیان» امروز (شنبه) در حاشیه دیدار نوروزی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با معاونان، مدیران و کارکنان وزارت ارتباطات افزود: تاکنون برای 11 شرکت متقاضی اپراتوری مجازی تلفن همراه (ام.وی.ان.اُ-MVNO) موافقت اصولی صادر شده است که این شرکت ها فرصت دارند در شش ماه آینده با اپراتورهای تلفن همراه به نتیجه برسند و پروانه آنها صادر شود.
وی گفت: اپراتورهای مجازی تلفن همراه باید هرچه زودتر فعال شوند و خدمات خود را به مردم ارائه کنند.
عمیدیان درباره آخرین وضع شرکت های دارنده پروانه ارتباطات ثابت (اف.سی.پی- FCP) گفت: تاکنون پروانه 12 شرکت قطعی شده است و پیش بینی می شود شمار این شرکت ها به 18 شرکت برسد.
معاون وزیر ارتباطات ادامه داد: امیدواریم در سال 1395 این شرکت ها فعال شوند و مشکل ما در بخش دسترسی مردم به واسطه فعالیت آنها برطرف شود؛ زیرا اکنون در بخش های زیرساختی مشکلی نیست اما در دسترسی مردم به خدمات مشکل داریم که با فعال شدن این شرکت ها امکان دسترسی مشترکان به سرعت مطلوب فراهم می شود.
به گزارش ایرنا، سیزدهم فروردین ماه سامانه استعلام شمار خطوط مشترکان تلفن سیار به نام اشخاص به نشانی mobilecount.cra.ir روی درگاه این سازمان راه اندازی شد.
به گفته عمیدیان، افراد می توانند با استفاده از این سامانه شمار سیم کارت هایی را که به نام آنان فعال است رصد کنند و در صورت مشاهده موارد نادرست، درخواستی برای غیرفعال شدن آن بفرستند.
رئیس سازمان تنظیم مقررات یادآوری کرد اگر فردی بیش از 90 روز از سیم کارت خود استفاده نکند اپراتور می تواند پس از سه مرحله اخطار خط فرد را مسترد کند.
عمیدیان ادامه داد: اگر سیم کارتی غیرفعال شود برای مدتی نزد اپراتور باقی می ماند و پس از آن بار دیگر به فروش می رسد.
به گفته وی، اگر فردی سیم کارتی خریداری کرده که به واسطه آن مزاحمتی برای او ایجاد شده است می تواند این موضوع را از طریق سامانه 195 پیگیری کند.

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.