افزایش ۵۶ درصدی مسافران و گردشگران نوروزی منطقه آزاد ماکو

افزایش ۵۶ درصدی مسافران و گردشگران نوروزی منطقه آزاد ماکو

به گزارش جلفابازار به نقل از ایرنا، جواد اسماعیل زاده بیان کرد: امسال مسافران و گردشگران بزرگ ترین منطقه آزاد کشور نسبت به پارسال ۵۶ درصد افزایش یافت.
وی اظهار کرد: در تعطیلات نوروزی امسال سازمان منطقه آزاد ماکو با بسیج تمامی امکانات خود و فعال نمودن ۹ کمیته برای ستاد تسهیلات نوروزی و خدمات سفر، امکان سفر پرخاطره و خوشی را برای هم وطنان به بزرگ ترین منطقه آزاد کشور فراهم ساخت.
وی افزود: سازمان منطقه آزاد ماکو میزبان ۸۳۴ هزار نفر از هم وطنان بود که این منطقه را برای مسافرت در تعطیلات نوروزی انتخاب کرده بودند.
اسماعیل زاده اضافه کرد: منطقه آزاد ماکو افتخار دارد که توانسته است امسال اقدامات خوبی را جهت میزبانی شایسته به میهمانان عزیز انجام بدهد.
به گزارش ایرنا، در این منطقه آزاد تجاری و صنعتی آثار و بناهای تاریخی از جمله کاخ موزه باغچه جوق، بافت قدیم شهر ماکو، دخمه سنگر، حمام تاریخی پورناک، دخمه شتدی پلدشت به همراه صدها اثر تاریخی و طبیعی از جمله کمپ تفریحی سد ارس پلدشت و بازارهای مرزی برای بازدید میهمانان و مسافران نوروزی آماده سازی شده بود.
معاون فرهنگی و اجتماعی منطقه آزاد ماکو همچنین گفت: همچنین نزدیک به ۴۰ هزار نفر از مسافران ایام تعطیلات نوروزی در این منطقه بیتونه کرده و اسکان یافتند.
امسال در ایام تعطیلات نوروزی در منطقه آزاد ماکو علاوه بر هتل ها، مهمان پذیرها و مدارس، از سوی جمعیت هلال احمد ماکو هم بیش از ۲۰۰ چادر برای اسکان مسافران نوروزی آماده شده بود.

بزرگ ترین منطقه آزاد تجاری ماکو در ۲۷۵ کیلومتری شمال ارومیه مرکز استان آذربایجان غربی واقع است.

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.