ایران سومین کشور حاضر در نمایشگاه نفت و گاز عمان بود

ایران سومین کشور حاضر در نمایشگاه نفت و گاز عمان بود

به گزارش جلفابازار به نقل از خبرنگاری ایرنا روز دوشنبه واحد رسانه شرکت نمایشگاه های بین المللی استان اصفهان، رسول محققیان با اشاره به حضور موفق شرکت های ایرانی در دهمین نمایشگاه بین المللی نفت و گاز عمان افزود: این نمایشگاه با حضور مشاور ارشد سلطان قابوس( پادشاه عمان)، رایزن بازرگانی سفارت ایران، سفیران چند کشور حوزه خلیج فارس و اروپا و فعالان و صاحبنظران بین المللی در مرکز نمایشگاه های بین المللی مسقط افتتاح شد و به مدت سه روز از دوم تا چهار فروردین سال ۹۵ برپا بود.
وی با اشاره به این که مشارکت کنندگان ایرانی این نمایشگاه در قالب پاویون جمهوری اسلامی ایران به عرضه توانمندی های خود پرداختند، اضافه کرد: در این رقابت تخصصی بیش از ۳۰۰ شرکت از کشورهای ایران، عمان، امارات متحده عربی، اتریش، آمریکا، عربستان سعودی، فرانسه، چین، هند، انگلستان، تونس، بحرین، قطر، هلند، ایتالیا، آلمان، نیوزلند، کانادا، رومانی، روسیه و مصر حضور داشتند.
وی افزود: در این نمایشگاه، ایران بعد از عمان و چین بیشترین تعداد مشارکت کننده را به خود اختصاص داده بود.
محققیان اضافه کرد: پاویون جمهوری اسلامی ایران در این نمایشگاه با هماهنگی و مدیریت شرکت نمایشگاه اصفهان برگزار شد.
وی یادآور شد: مشارکت کنندگان ایرانی علاوه بر حضور در نمایشگاه توانستند از طریق شرکت در کنفرانس های جانبی و همچنین دیدار و برگزاری جلسه با سفیر ایران در عمان، مذاکرات و دستاوردهای خوبی را حاصل کنند و به بیان دیدگاه ها، اهداف و خواسته های خود برای حضور در بازار عمان بپردازند.
محققیان گفت: همچنین در روز نخست، غرفه های ایران مورد بازدید مشاور سلطان قابوس و هیأت همراه قرار گرفت و رایزن بازرگانی کشورمان در دیدارهای جداگانه با مشارکت کنندگان ایرانی به گفتگو نشست.
مدیرعامل شرکت نمایشگاه های بین المللی استان اصفهان تأکید کرد: حضور توانمند تولیدکنندگان و متخصصان ایرانی در کنار برترین های صنعت نفت و گاز منطقه و دنیا مانند شرکت توسعه پتروشیمی عمان، p، Halliburton،Schlumberger، Petrofac Huawei، شرکت ملی گاز عمان، Naffco، انجمن پتروشیمی خاورمیانه، Schneider Electric و GEnergy، حکایت از توان بالای کشورمان در صنعت نفت و گاز دارد.
وی تأکید کرد: یکی از بهترین و مؤثرترین شیوه های شناخت بازار مصرف جهان و توانمندی دیگر رقیبان، آشنایی با آخرین فناوری های روز دنیا، بررسی زمینه تعاملات تجاری، شروع پروژه های عظیم برون مرزی و حضور در نمایشگاه های بین المللی است.
محققیان ادامه داد: مشارکت کنندگان ایرانی این نمایشگاه توانستند در کنفرانس سه روزه ای که همزمان با نمایشگاه و با حضور متخصصان بین المللی برپا شد، به بیان دیدگاه ها، نوآوری ها و یافته های خود در صنعت نفت و گاز بپردازند.
وی تصریح کرد: در این کنفرانس ها که با شعار’تغییر الگوی ازدیاد برداشت نفت’ برگزار شد، آخرین پیشرفت های صورت گرفته در این حوزه مورد بحث قرار گرفت.
وی اظهار داشت: همچنین حضور مدیران، متخصصان، تیم های اجرایی، غرفه داران و مسئولان فنی کشورمان در این گردهمایی، شبکه ای از فرصت‌ها را به وجود آورد که از طریق آن مشارکت کنندگان ایرانی کوشیدند در جهت پیشبرد اهداف خود بخوبی از آن بهره مند شوند.
سلطان‌نشین عُمان کشوری پادشاهی در جنوب خلیج فارس است.
عمان دارای مرز دریایی با ایران است.
منبع درآمد اصلی این کشور مانند سایر کشورهای عربی خلیج فارس نفت است، هر چند نسبت به همسایگان خود تولیدکننده متوسطی محسوب می شود.

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.