ایران و توتال برای ساخت پتروشیمی تفاهم نامه امضا کردند

ایران و توتال برای ساخت پتروشیمی تفاهم نامه امضا کردند

شرکت ملی صنایع پتروشیمی ایران و شرکت توتال تفاهم نامه‌ای را برای ساخت یک مجتمع پتروشیمی امضا کردند.

به گزارش  جلفا بازار به نقل از خبرنگار مهر، شرکت توتال فرانسه پس از امضای قرارداد خرید روزانه ۱۶۰ هزار بشکه نفت خام، امضای تفاهم نامه همکاری با پژوهشگاه صنعت نفت و مذاکره با شرکت ملی نفت ایران برای توسعه میدان نفتی آزادگان جنوبی، تفاهم نامه‌ای با شرکت ملی صنایع پتروشیمی برای ساخت یک مجتمع پتروشیمی هم امضا کرد.

در بیانیه مشترک شرکت ملی صنایع پتروشیمی ایران و توتال فرانسه، آمده است: شرکت ملی صنایع پتروشیمی و شرکت فرانسوی توتال تفاهم نامه‌ای را برای ساخت یک مجتمع پتروشیمی در ایران امضا کردند و این طرح با مشارکت بخش خصوصی ایران و شرکت فرانسوی توتال اجرا خواهد شد.

بر این اساس این مجتمع پتروشیمی شامل یک واحد کراکر بخار در منطقه ساحلی با مقیاس جهانی و برپایه ترکیبی از خوراک اتان، نفتا، ال. پی. جی و سایر خوراک های مایع موجود خواهد بود.

این مجتمع پتروشیمی افزون بر واحد کراکر، واحد های پایین دستی مربوطه را برای عرضه محصولات خود دربازارهای داخلی و بین المللی شامل خواهد شد.

بر اساس این تفاهم نامه، شرکت فرانسوی توتال مطالعات و ارزیابی مقدماتی  ساخت مجتمع پتروشیمی مورد توافق را بر طبق قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران به عهده خواهد گرفت.

در مراسم  امضای این تفاهم نامه، طرفین مراتب تمیل خود را برای همکاری به منظور ایجاد هم افزایی بیشتر که منافع دوجانبه را در برخواهد داشت، اعلام کردند.

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.