اتخاذ تدابیر ویژه برای جلوگیری از ورود مشروبات الکلی از مسیر هوایی

اتخاذ تدابیر ویژه برای جلوگیری از ورود مشروبات الکلی از مسیر هوایی

به گفته رئیس کمیسیون نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان تهران، بازرسی و نظارت دقیقی بر مسافران ورودی پروازهای خارجی اعمال نمی‌شود، برنامه مهم ستاد در این خصوص اتخاذ تدابیر مراقبتی از سوی عوامل پلیس فرودگاه‌ها به ویژه فرودگاه امام خمینی(ره) است تا حداقل واردات مشروبات الکلی از ورودی‌های هوایی مسدود شود.

به گزارش جلفابازار به نقل از علی‌اکبر پوراحمدنژاد  با بیان اینکه در سال گذشته ۱۰۶ هزار بطری مشروبات خارجی کشف کرده‌ایم، اظهار کرد: با توجه به اینکه واردات این قبیل اقلام هیچ وقت مجوزی نداشته و در عرف مذهبی و اجتماعی کشور نیز جایگاهی ندارد، عمده آن ها از طریق مسافری وارد می‌شود.

تولید مشروبات الکلی دست‌ساز در شرایط غیر بهداشتی در تهران
وی در عین حال بیان کرد: یکی از مشکلات ما در تهران مواجهه با برخی اماکن مسکونی بوده که در آن مبادرت به تولید مشروبات الکلی دست ساز در شرایط غیر بهداشتی می‌شد که تا کنون در شهر تهران ٣٧ نقطه و در شهرستان‌های استان تهران نیز ١٢ مورد با اطلاع رسانی مردم، شناسایی، پلمب و متخلفان به مراجع قضایی معرفی شدند.

به گفته رئیس کمیسیون نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان تهران، میزان کشفیات مشروبات الکلی خارجی در سال گذشته نسبت به سال قبلش یعنی ۱۳۹۳ حدود ۲۳ درصد افزایش داشته است.

پوراحمدنژاد در بخشی از سخنان خود با تاکید بر اینکه با بهره گیری از ظرفیت عوامل بسیج، موضوع شناسایی و برخورد را در سال جاری تشدید خواهیم کرد، گفت: در سال ۱۳۹۳حدود ۸۶۳۰ لیتر مشروبات دست ساز داخلی کشف کردیم که این میزان در سال گذشته به ۴۳۰ هزار لیتر افزایش یافت و ٧۶ خودرو که مبادرت به حمل این کالای ممنوعه کرده بودند نیز توقیف شدند.

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.