اختصاص ارز مبادله‌ای به برخی کالاها ممنوع شد

اختصاص ارز مبادله‌ای به برخی کالاها ممنوع شد

سازمان توسعه تجارت در نامه‌ای به سازمان صنعت، معدن و تجارت استان‌ها اعلام کرد که هفت کالا مشمول ارز متقاضی است و قابلیت استفاده از ارز سیستم بانکی را ندارد.

به‌ گزارش جلفابازار ، بر این اساس ثبت سفارش این تعرفه‌ها، صرفا از محل ارز متقاضی امکان‌پذیر است و از تاریخ ابلاغ این دستورالعمل (در هشتم فروردین ماه)، اختصاص ارز مبادله‌ای به هر میزان به منظور واردات هفت قلم از قبیل چهار نوع پلی استیرن معمولی، قابل انبساط، غیرقابل انبساط و مقاوم در برابر ضربه و همچنین پوشک کامل بزرگسالان، پوشک کامل بچه و اشیاء مشابه از هر جنس، حوله‌های بهداشتی و تامپون‌ها ممنوع است.

اختصاص ارز مبادله‌ای به واردات فویل آلومینیوم
گفتنی است، سازمان توسعه تجارت در نامه دیگری به سازمان صنعت، معدن و تجارت استان‌ها اعلام کرده است که ثبت سفارش فویل آلومینیوم به ضخامت حداکثر هفت میکرون نیز از ارز متقاضی به ارز مبادله‌ای تغییر کرده و واردات این کالا با ارز مبادله‌ای بلامانع است.

همچنین اوایل اسفندماه پارسال نیز سازمان توسعه تجارت در نامه‌ای، اختصاص ارز مبادله‌ای به هر میزان به منظور واردات کالاهایی همچون فولادهای تندبر، فولاد فنری کم‌سیلیکون، فولاد فنری کرم وانادیوم و مفتول‌های ممزوج سرد کشیده، آنبل و فسفاته شده به صورت کلاف به قطر ۵ تا ۳۵ میلیمتر را ممنوع اعلام کرده بود.

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.