مسافرت خارجی بیش از ۸۱۶ هزار نفر از مرزهای زمینی در نوروز

مسافرت خارجی بیش از ۸۱۶ هزار نفر از مرزهای زمینی در نوروز

مدیر کل پایانه های مرزی سازمان راهداری از عبور تعداد مسافران نوروزی مرزهای زمینی کشور از ۸۱۶ هزار نفر خبر داد.

محمد جواد عطر چیان در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران ( ایسنا) با بیان این مطلب اظهار کرد: در طول تعطیلات نوروزی و برنامه‌های مسافرتی این دوره که از بیست و پنج اسفند ۹۴ اغاز شد و تا ۱۵ فروردین ماه امسال ادامه پیدا کرد ۸۱۶ هزار و ۵۰۱ نفر از طریق مرزهای کشور جابجا شدند.

به گفته وی از این تعداد بخش قابل توجهی معادل ۲۷۵ هزار ایرانی در طول این روزها از مرزهای زمینی کشور خارج شده و حدود ۱۳۳ هزار نفر نیز تبعه کشورهای خارجی وارد ایران شدند.

عطرچیان درباره فعال‌ترین مرزهای کشور در طول این ایام نیز گفت: به ترتیب مرزهای مهران، شلمچه، بازرگان، بیله سوار و رازی بیشترین تردد را در این روزها برای خود ثبت کردند.

مدیر کل پایانه های مرزی سازمان راهداری هم‌چنین درباره آمار ترددها از مرز کشور ارمنستان نیز گفت: با وجود اینکه مرز این کشور نیز بدون هیچ مشکلی تردد مسافران کشور را تامین می کرد اما مرز مشترک ایران با ارمنستان جز پنج مرز شلوغ ایران قرار نگرفت.

وی درباره میزان افزایش و یا کاهش سفرهای نوروزی در نوروز ۹۵ نیز اعلام کرد: با توجه به اینکه هنوز آمار نهایی امسال نسبت به دوره مشابه سال گذشته مورد محاسبه قرار نگرفته به طور دقیق نمی توان راجع به اعداد آن صحبت کرد.

عطرچیان خاطر نشان کرد: با وجود این آنچه در حال حاضر مشخص است این که آمار تردد در مرز ترکیه نسبت به مدت مشابه سال گذشته حدود ۵ درصد کاهش داشته و همچنین مرزهای مشترک با کشور عراق مانند مهران و شلمچه نیز افزایش قطعی تعداد تردد را به ثبت رسانده اند.

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.