زمینه مناسب همکاری کمیسیون اروپا با ایران در حمل ونقل هوایی

زمینه مناسب همکاری کمیسیون اروپا با ایران در حمل ونقل هوایی

مدیرکل حمل و نقل کمیسیون اتحادیه اروپا زمینه همکاری های متقابل بین این کمیسیون و جمهوری اسلامی ایران را در زمینه حمل و نقل هوایی به ویژه در دوران پسا تحریم، بسیار مناسب توصیف کرد.
[زمینه مناسب همکاری کمیسیون اروپا با ایران در حمل ونقل هوایی]

به گزارش جلفا بازار به نقل از ایرنا از روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشوری، « هنریک هولولوئه » که در در راس هیاتی امروز( سه شنبه) با علی عابدزاده رئیس و مدیران سازمان هواپیمایی کشوری دیدار کرد، راهکارهای توسعه همکاری این اتحادیه با جمهوری اسلامی ایران در بخش های مختلف حمل و نقل را مورد بررسی قرار داد .
برپایه این گزارش، معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان هواپیمایی کشوری در این دیدار ضمن استقبال از سفر هیات یاد شده به کشورمان تاکید کرد؛ جمهوری اسلامی ایران در سالهای تحریم از سوی کشورهای غربی، اقتدار خود را در زمینه حمل و نقل هوایی حفظ کرده و اکنون با برداشته شدن تحریم ها، فرصت مناسبی برای سرمایه گذاری کشورهای مختلف به ویژه کشورهای عضو اتحادیه اروپا در ایران فراهم شده است.
حاضران در این نشست راه های همکاری هوایی از جمله امکان تنظیم موافقت نامه حمل و نقل هوایی« Horizontal » بین جمهوری اسلامی ایران و اتحادیه اروپا، وضعیت ایمنی و امنیت صنعت هوانوردی کشور و نیز وضعیت شرکت های هواپیمایی ایرانی را مورد بررسی و تبادل نظر قرار دادند.
به گزارش ایرنا، علی عابد زاده رئیس سازمان هواپیمایی کشوری اواخر بهمن ماه سال گذشته اعلام کرد : ایران برای فعال سازی همه فرودگاه های خود به ۱۶۰ فروند هواپیمای یکصد نفره نیاز دارد و اکنون بیش از ۸۰ فرودگاه بزرگ و کوچک در سطح کشور ساخته شده و این سازمان در صدد است ظرفیت پروازهای داخلی خود را سالانه بیش از ۳۰ میلیون نفر مسافر افزایش دهد.
معاون وزیر راه و شهرسازی گفته بود، ۸۰ درصد سفرهای هوایی کشور به وسیله ۱۴ فرودگاه انجام می شود و ۲۰ درصد دیگر را ۵۰ فرودگاه پوشش می دهند.
عابدزاده گفت: وزارت راه وشهرسازی افزایش سفرهای هوایی بین شهرهای مختلف کشور را برنامه ریزی کرده تا با استفاده از مزیت های صنعت هوانوردی، مسافت های طولانی شهرها را کاهش دهد.

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.