تخریب امام زاده علی بن مجاهد تبریز در سایه بی توجهی مسئولان

تخریب امام زاده علی بن مجاهد تبریز در سایه بی توجهی مسئولان

به گزارش جلفا بازار به نقل از خبرگزاری مهر حجت السلام رضا جعفری در حاشیه بازدید از امامزاده علی بن مجاهد گفت: امام زاده علی بن مجاهد از بقاع باسابقه و تاریخ دار تبریز است و ازدیرباز محل زیارت و توجه اهالی این شهر بوده که متاسفانه بدلیل کم کاری اداره میراث فرهنگی استان در حال تخریب است.

وی در ادامه اظهار داشت: آستان مقدس امام زاده علی بن مجاهد در دوره سلجوقیان ساخته شده است و در بین اهالی شهر تبریز به «چهار منار» نیز مشهور است.

ریئس اداره اوقاف و امور خیریه ناحیه یک شهرستان تبریز افزود : در درب سابق ضلع شمالی حیاط این امام زاده چند حجره قرار داشت و داخل یکی از حجره ها سه قبر در کنار هم بودند که به «اوچ علمدار» مشهور و البته قبر این سه علمدار فاقد کتیبه بود که این حجره ها نیز هم اکنون تخریب شده است.

وی از اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان در خواست کرد هر چه سریع تر نقشه ای جامعی از این امامزاده به اداره کل اوقاف و امور خیریه استان ارائه دهد و تصریح کرد: خیران نسبت به مرمت امامزاده علی بن مجاهد اعلام آمادگی کرده اند اما بخاطر کم کاری اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان در این خصوص تا کنون موفق به این مهم نشده اند.

حجت السلام رضا جعفری در پایان خاطر نشان شد: از استانداری و مجموعه شهرداری کلانشهر تبریز تقاضا داریم در سال جدید بودجه ای مناسب برای مرمت این امامزاده تخصیص دهند .

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.