کارگاه تجسمی گرافیک هنر انقلاب در تبریز برگزار می شود

کارگاه تجسمی گرافیک هنر انقلاب در تبریز برگزار می شود

به گزارش جلفا بازار به نقل از خبرگزاری مهر، مینا نیک رزم پیش از ظهر چهارشنبه در جمع خبرنگاران گفت: کارگاه تجسمی گرافیک با محوریت بزرگداشت هفته هنر انقلاب و مقام سید شهیدان اهل قلم، سید مرتضی آوینی با عنوان «پوستر انقلاب» و با حضور ۳۰ گرافیست جوان و فعالان عرصه گرافیک برگزار می شود.

وی ادامه داد: در جریان شکل گیری انقلاب گرافیک و آثار گرافیتی نقش بیشتری داشت و گرافیک انقلابی بهترین ارتباط را با مردم داشته است لذا در این کارگاه سعی بر آن داریم تا اندیشه های انقلابی و همچنین دغدغه های آوینی را در قالب پوسترهای گرافیکی برای هنرمندان جوان بیان داریم.

مسئول واحد هنرهای تجسمی حوزه هنری آذربایجان شرقی همچنین خاطر نشان شد: در این کارگاه هنرمندان حاضر، طرح ها و ایده های خود در زمینه پوسترهای انقلابی را زیر نظر اساتید حاضر پرورش و سپس ایده ها را به مرحله اجرا در می آورند.

نیک رزم با بیان اینکه پوستر از سنتی ترین رسانه های جهان معاصر است و بیانی گیرا در محتوای سایر رسانه ها دارد و می تواند پایه ای برای شاخه های دیگر هنری باشد، از این رو در عرصه هنرهای تجسمی از اهمیت بالایی برخوردار است چرا که با طرح گرافیکی می توان پیام مورد نظر را به دیگران انتقال داد.

گفتنی است کارگاه پوستر تنقلاب به همت واحد هنرهای تجسمی حوزه هنری استان و دانشگاه نبی اکرم(ص) ۲۱ فروردین ۹۵ از ساعت ۹ الی ۱۴ در محل حوزه هنری برگزار می شود و آثار این کارگاه در هفته های آینده چاپ و طی نمایشگاهی در معرض دید عموم قرار خواهد گرفت.

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.