بالاترین و کمترین ارزش صادرات نفتی در آبان و فروردین ۹۴

بالاترین و کمترین ارزش صادرات نفتی در آبان و فروردین ۹۴

آمارهای اقتصادی ۱۱ ماهه پارسال (منتهی به بهمن) نشان می دهد که از مجموع ۳۲ میلیارد و ۵۳۹ میلیون دلار ارزش صادرات غیرنفتی این دوره زمانی آبان ماه بالاترین و فروردین کمترین سهم را به خود اختصاص دادند .
[بالاترین و کمترین ارزش صادرات نفتی در آبان و فروردین ۹۴]

به گزارش روز چهارشنبه جلفا بازار به نقل از ایرنا آمارهای منتشر شده از سوی اتاق ایران، آبان ماه پارسال، ارزش صادرات غیرنفتی کشور در ۱۱ماهه منتهی به بهمن ماه به پنج میلیارد و ۲۳۸ میلیون دلار رسید که در واقع سهم ۱۶ درصدی را از آن خود ساخت؛ همچنین در فروردین ۹۴ نیز با دو میلیارد و ۲۸۷ میلیون دلار، هفت درصد از سهم صادرات غیرنفتی را به دست آورد.
ارزش حاصل از صادرات غیرنفتی در آبان ماه در ازای صدور هفت میلیون و ۲۸۸ هزار تن تحقق یافت؛ با توجه به مجموع وزنی صادرات ۱۱ ماهه پارسال که به رقم ۶۹ میلیون و ۳۵۵ هزار تن رسید، در این ماه ۱۰٫۵ درصد از وزن صادرات را به خود اختصاص داد.
فروردین ماه ۹۴ نیز پنج میلیون و ۶۷ هزار تن کالای کشورمان صادر شده بود که ۷٫۳ درصد از حجم وزنی این دوره است.
همچنین در ماه های اردیبهشت ۹۴ با سه میلیارد و ۳۰۶ میلیون دلار و دی ماه با دو میلیارد و ۹۴۱ میلیون دلار پس از آبان، بالاترین میزان ارزش صادرات غیرنفتی در دوره ۱۱ ماهه سال گذشته تحقق یافت.
وزن کالای صادراتی در ماه های اردیبهشت و دی ۹۴ به ترتیب هفت میلیون و ۵۴۱ هزار تن و پنج میلیون و ۶۲۷ هزار تن ثبت شده است.
مجموع صادرات غیر نفتی کشورمان در نیمه نخست پارسال از نظر وزن برابر با ۳۷ میلیون و ۹۲۱ هزار تن و از لحاظ ارزش ۱۶ میلیارد و ۴۶۷ میلیون دلار به ثبت رسیده بود.
به گزارش ایرنا، گمرک جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد: حجم تجارت خارجی کشور تا ۲۰ اسفندماه ۹۴ برابر با ۸۱ میلیارد و ۳۸۰ میلیون دلار بود که ، میزان صادرات غیر نفتی کشورمان به رقم ۴۱ میلیارد و ۲۴۶ میلیون دلار رسید که در مقایسه با مدت مشابه ۹۳ به میزان ۱۶٫۳ درصد کاهش داشت.

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.