نور پردازی جاذبه های تاریخی مسیر گردشگری غرب ارس

نور پردازی جاذبه های تاریخی مسیر گردشگری غرب ارس

مدیر گردشگری و میراث فرهنگی سازمان منطقه آزاد ارس از اجرای پروژه نورپردازی جاذبه های تاریخی مسیر گردشگری غرب ارس خبر داد .
به گزارش جلفابازار به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد ارس ، مهدی عباسی گفت : این پروژه با اعتباری بالغ بر دو میلیارد و چهارصد میلیون ریال و به منظور نورپردزی کلیسای سنت استپانوس ، کاروانسرای خواجه نظر و کلیسای چوپان در حال اجراست.
وی افزود : این پروژه با هدف بهره مندی گردشگران از زیبایی شبانه جاذبه های تاریخی منطقه آزاد ارس طراحی و طی ۳ ماه توسط پایگاه میراث جهانی کلیساهای تاریخی کشور اجرا می شود .
عباسی گفت : مسیر گردشگری غرب ارس با وجود جاذبه های تاریخی مهم همچون کلیسای سنت استپانوس ، کاروانسرای خواجه نظر و کلیسا های چوپان و ننه مریم و مناظر بی نظیر رود ارس از محبوبیت خاصی بین گردشگران و ارسوندان دارد.
وی با اشاره به محدودیت عبور شبانه در جاده مرزی مسیر غربی ارس به دلایل امنیتی افزود : با هماهنگی هنگ مرزی شهرستان امکان استفاده شبانه از کاروانسرای خواجه نظر ایجاد شده است و امیدواریم به زودی این امکان برای سایر جاذبه های تاریخی این مسیر فراهم شود

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.