اولویت شرکت آب منطقه ای تهران برای تحقق شعار امسال ارتقای بهره وری است

اولویت شرکت آب منطقه ای تهران برای تحقق شعار امسال ارتقای بهره وری است

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای تهران ارتقای بهره وری را به عنوان مهمترین برنامه این شرکت در سال ۹۵ برای تحقق شعار «اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل» اعلام کرد.
[اولویت شرکت آب منطقه ای تهران برای تحقق شعار امسال ارتقای بهره وری است]

به گزارش جلفا بازار به نقل از ایرنا خسرو ارتقایی روز پنجشنبه تاکید کرد: سیاست این شرکت استفاده از همه منابع موجود و در دسترس آب به صورت بهینه است.
به گفته این مقام مسئول، هر چند کاهش تلفات آب در سازه های عظیمی همچون سد معنا ندارد، اما می توان با تعمیر و نگهداری صحیح خطوط اصلی انتقال آب، نیروگاه ها و تجهیزات سدها، تلفات آب را به حداقل رساند.
وی با اشاره به طرح ساماندهی آب های سطحی جنوب تهران گفت: این طرح با هدف افزایش بهره وری آب اجرایی می شود تا با شیوه بازچرخانی، دوباره این کالای ارزشمند وارد مدار مصرف شود.
اجرای طرح ساماندهی ۲۰۰ میلیون مترمکعب از روان آب های جنوب تهران با مشارکت بخش خصوصی و استفاده از روش B.O.T (ساخت،اداره و انتقال) انجام می شود.
بازچرخانی (بازیافت) آب یعنی استفاده دوباره از فاضلاب و آب آلوده تصفیه شده است که برای اهداف سودمند مانند آبیاری کشاورزی یا فضای سبز، فرآیندهای صنعتی، فلاش کردن در سرویس های بهداشتی، ایجاد دریاچه های مصنوعی، آتش نشانی، شستشوی فضاهای شهری، کارواش، تغذیه منابع آبی، تهیه بتن، آبنماها و … کاربرد دارد.
ارتقایی در ادامه افزود: شرکت آب منطقه ای تهران در تلاش است امسال اجرای طرح انتقال آب از سد امیرکبیر به تهران را که اینک بیش از ۹۶ درصد پیشرفت فیزیکی دارد با تامین اعتبارات باقیمانده به اتمام برساند.
به گفته وی، این طرح با سرمایه گذاری به ارزش بیش از سه هزار میلیارد ریال به قیمت ثابت اجرایی شده است.
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای تهران گفت: تداوم و استمرار اجرای طرح احیا و تعادل بخشی آب های زیرزمینی، دیگر موضوعی است که به منظور تحقق شعار سال جاری دنبال می شود که همسو با ارتقای بهره وری این نهاده ارزشمند است.
به گفته این مقام مسئول، اقدام های انجام شده در طرح احیا و تعادل بخشی آب های زیرزمینی و تداوم اجرای این طرح در سال های آینده، به طور قطع از اضافه برداشت آب جلوگیری کرده و کاهش افت سطح آب سفره های زیرزمینی را به دنبال خواهد داشت.
طرح احیا و تعادل بخشی آب های زیرزمینی با توجه به مصوبه شورای عالی آب اقدام های مشترک وزارتخانه های کشور، جهاد کشاورزی، راه و شهرسازی، صنعت، معدن و تجارت و سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور را به دنبال دارد که به همراه وزارت نیرو باید در خصوص مدیریت مصرف آب پیاده شود.
بر اساس این طرح، سال گذشته ۴۷۵ میلیون مترمکعب، در چهار سال آینده ۵٫۷ میلیارد مترمکعب و پس از ۲۰ سال ۱۱۰ میلیارد مترمکعب اضافه برداشت از منابع آب زیرزمینی کنترل خواهد شد.

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.