استاندار تهران: پیش بینی پیامد پدیده های طبیعی از راههای تحقق اقتصاد مقاومتی است

استاندار تهران: پیش بینی پیامد پدیده های طبیعی از راههای تحقق اقتصاد مقاومتی است

استاندار تهران در نخستین همایش مانور دورمیزی کارگروه مدیریت سیلاب تهران گفت: پیش بینی به موقع پیامدهای ناشی از وقوع پدیده های طبیعی، یکی از راهکارهای موثر در راستای تحقق و عملی شدن اصل اقتصاد مقاومتی است.
[استاندار تهران: پیش بینی پیامد پدیده های طبیعی از راههای تحقق اقتصاد مقاومتی است]

به گزارش جلفا بازار به نقل از خبرنگار ایرنا سیدحسین هاشمی روز پنج شنبه در نخستین مانور دورمیزی کارگروه مدیریت سیلاب تهران که در سالن همایش های آبفای تهران برگزار شد با اشاره به نامگذاری سال جدید با عنوان ‘اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل’ افزود: یکی از اقدامات مهم و موثر برای عملی کردن اصل اقتصاد مقاومتی پیش بینی پیامدهای ناشی از رخدادهای طبیعی همچون سیل و زلزله است.
وی اظهار کرد: براساس پیام نوروزی رهبر معظم انقلاب در خصوص لزوم تحقق اصل اقتصاد مقاومتی و همچنین تاکید رئیس جمهوری و مقامات دولت، دستگاه های اجرایی استان تهران ملزم هستند فعالیت های اجرایی خود را به گونه ای برنامه ریزی کنند تا امکان عملیاتی شدن آنها بخوبی فراهم شود.
هاشمی با اشاره به اینکه برگزاری همایش های همچون مانور مدیریت سیلاب ها می تواند الگویی مناسب برای مدیریت بحران در سراسر کشور باشد، گفت: نشست ها نباید جنبه تشریفاتی داشته باشند بلکه باید منجر به نتیجه ای مطلوب و موثر برای رفع مشکلات و خدمت رسانی بهینه به مردم شوند.
استاندار تهران تصریح کرد: برهمین اساس ضمن مخالفت جدی با برگزاری جلسات، همایش ها و نشست های تشریفاتی در سطح استان تهران، اعتقاد داریم برگزاری نشست ها باید خروجی مفیدی در حوزه های اجرایی ، مدیریتی و کاری داشته باشند.
هاشمی با اشاره به تفاوت های استان تهران با دیگر استان های کشور گفت: تهران به عنوان پیشانی نظام و الگوی برای تمامی استان های کشور، باید در هر حوزه ای پیشتاز باشد.
استاندار تهران ادامه داد: اقدامات در تهران نباید در دقیقه نود انجام شود و پیش بینی ها برای مخاطرات طبیعی همچون سیل باید به موقع باشد زیرا وقایع تهران، انعکاسی جهانی دارد.
هاشمی با اشاره به اقدامات موثر و قابل توجه انجام شده طی دو سال گذشته در سطح استان تهران گفت: روند مثبتی در عملکرد دستگاه های اجرایی استان شاهد هستیم که این روند باید همچنان ادامه داشته باشد.
استاندار تهران با تاکید بر اینکه سال ٩۵ متفاوت با سال های پیش خواهد بود، افزود: حرکت هماهنگ و هم افزایی در بخش های مختلف دستگاه های اجرایی استان تهران باید به گونه ای باشد که مردم نتایج مثبت آن را لمس و درک کنند.
وی با اشاره به اینکه در سال گذشته در بخش پدافند غیرعامل استان تهران اقدامات موثری انجام شد، گفت: یکی از این اقدامات اجرای مانور پدافند غیرعامل برای نخستین بار بود که امسال نیز در نظر است با هدف به روز کردن آمادگی ها این عملیات دوباره اجرا شود.
هاشمی به اولویت ها و ماموریت های اصلی دستگاههای اجرایی استان تهران در سال جاری اشاره کرد و گفت: گزارش مستند نحوه عملیاتی و اجرایی کردن سیاست محوری ‘اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل’ در حوزه مدیریتی دستگاههای اجرایی استان تهران باید تا پایان فروردین ماه تهیه و به استانداری ارائه شود.
نخستین رزمایش دورمیزی مدیریت سیلاب شهر تهران صبح امروز با همکاری دستگاه های اجرایی، امدادی و خدماتی پایتخت و با هدف ارتقای سطح هماهنگی برای مقابله با سیلاب های احتمالی به میزبانی شرکت آب و فاضلاب استان تهران برگزار شد.
هادی رحمتی مدیرکل مدیریت بحران استانداری تهران در خصوص برگزاری این همایش به خبرنگار ایرنا گفت: این رزمایش دورمیزی با حضور استاندار تهران، مدیران ارشد دستگاه های اجرایی استان و شهر تهران اجرا شد.
وی با بیان اینکه این رزمایش در این سطح و این مقیاس برای نخستین بار در پایتخت برگزار می شود تصریح کرد: هلال احمر، اورژانس، آبفا روستایی و شهری، شهرداری و سایر دستگاه های اجرایی و خدماتی در برگزاری این رزمایش همکاری دارند.
رحمتی اظهار کرد: این رزمایش به همت سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهرداری پایتخت و کارگروه های مدیریت سیلاب و شریان های حیاتی شهر و استان تهران برگزار شده است.

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.