ظریف: گسترش روابط با آذربایجان و دیگر همسایگان سیاست قطعی ایران است

ظریف: گسترش روابط با آذربایجان و دیگر همسایگان سیاست قطعی ایران است

وزیر امور خارجه کشورمان در دیدار الهام علی اف گفت: سیاست قطعی جمهوری اسلامی ایران در گسترش روابط با آذربایجان و دیگر همسایگان است.
[ظریف: گسترش روابط با آذربایجان و دیگر همسایگان سیاست قطعی ایران است]

به گزارش جلفا بازار به نقل از ایرنا، محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه که جهت شرکت در نخستین اجلاس سه جانبه وزرای خارجه ایران آذربایجان و روسیه در باکو بسر می برد امروز پنجشنبه با الهام علی اف رئیس جمهور آذربایجان دیدار و در خصوص روابط دوجانبه و همکاری های منطقه ای گفت و گو کرد.
ظریف نیز با ابلاغ سلام های گرم حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران، بر سیاست قطعی ایران در گسترش روابط با آذربایجان و دیگر همسایگان خود تاکید و از روابط عالی دو کشور در دوران ریاست جمهوری الهام علی اف ابراز خشنودی کرد.
وزیر خارجه ارتباط شمال جنوب از طریق اتصال راه آهن را یکی از پروژه های اساسی دو کشور دانست و از روابط بانکی و همکاری ها در حوزه های توریسم، انرژی، مبارزه با تروریسم و همکاری در سازمان های منطقه ای و بین المللی از جمله سازمان همکاری اسلامی به عنوان دیگر حوزه های مهم همکاری که می بایست گسترش یابد نام برد.
الهام علی اف رئیس جمهوری آذربایجان نیز در این دیدار با ابراز خشنودی از روابط عالی ایران و آذربایجان، آن را نتیجه اشتراکات متعدد و اراده مشترک رهبران دو کشور دانست.
رئیس جمهور آذربایجان همکاری ها در سازمان های بین المللی و در حوزه های سیاسی و اقتصادی از جمله در زمینه سرمایه گزاری، توریسم و حمل و نقل را برای هر دو کشور مهم و مفید دانست و تاکید کرد: آینده ما در روابط و همکاری های منطقه ای با کشورهای همسایه است.
وی اجلاس سه جانبه با ایران و روسیه را مهم خواند و آن را صفحه جدیدی در روابط آذربایجان با دو کشور همسایه خود دانست.
رئیس جمهور آذربایجان همچنین همکاری در زمینه مبارزه با تروریسم را از دیگر حوزه های مهم همکاری دو کشور برشمرد.
یادآور می شود محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان به منظور شرکت در نخستین نشست سه جانبه با همتایان روس و آذری خود بعدازظهر روز گذشته(چهارشنبه) راهی باکو پایتخت آذربایجان شد.
این نشست ساعت ۹ صبح امروز (پنجشنبه) به وقت محلی با حضور محمدجواد ظریف، سرگئی لاوروف و المار ممد یاروف وزرای خارجه ایران، روسیه و آذربایجان برگزار و سه طرف در این نشست یک روزه راه های تقویت همکاری های سه جانبه را مورد بررسی قرار دهند.

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.