نمایندگان شرکت های بزرگ بخش خصوصی هند در راه ایران

نمایندگان شرکت های بزرگ بخش خصوصی هند در راه ایران

فدراسیون اتاق های بازرگانی و صنعتی هند(فیکی ) اعلام کرد هیئتی از نمایندگان شرکت های بزرگ بخش خصوصی این کشور در زمینه نفت ،گاز و انرژی «دار مندراپرادهان » وزیر نفت و گاز طبیعی را در سفر به ایران همراهی می کنند.
[نمایندگان شرکت های بزرگ بخش خصوصی هند در راه ایران]

به گزارش جلفا بازار به نقل از ایرنا،«فیکی» بعدازظهر جمعه پیش از سفر وزیر نفت و گاز طبیعی به ایران دربیانیه ای اضافه کرد این هیئت بخش خصوصی به ریاست «وای .کی .مودی » رئیس سابق بزرگترین نهاد بازرگانی و صنعتی هند و رئیس اجرایی شرکت جی.ایی.ایی.سی.ال. (GEECL)، عازم ایران است .
نمایندگان شرکت های بزرگ هندی از قبیل گروه اسار (Essar Group)، صنایع رلاینس (Reliance Industries Ltd.)، لارسن اند توبرو (Larson & Toubro-L&T)، جان انرژی (John Energy) و دیپاک نیترات (Deepak Nitrite) به همراه این هیئت به ایران سفر می کنند.
فدراسیون اتاق های بازرگانی و صنعتی هند این سفر را گام مهمی برای تضمین رشد اقتصادی هند و افزایش واردات نفت هند از ایران می داند.
در ادامه این بیانیه آمده است:ارزش واردات نفت از ایران پیش از اعمال تحریم های بین المللی حدود ۱۲ میلیارد دلار بود که درحال حاضر این میزان به نصف کاهش یافته است .
درادامه این بیانیه اظهار امیدواری شده است که گسترش روابط ایران و هند فرصت مناسبی برای سرمایه گذاری ۲ کشور فراهم کند.
منابع مطلع در دهلی نو اعلام کردند که وزیر نفت و گاز طبیعی هند امشب در راس هیئتی بلند پایه بمنظور توسعه همکاری ها در بخش انرژی از جمله توسعه میدان گازی فرزاد ب ،خرید بیشتر نفت از ایران و بازدید از بندر چابهار به ایران سفر می کند.
سفر وزیر نفت هند به ایران نخستین سفر یک وزیر هندی بعد از برجام و لغو تحریم ها می باشد.

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.