گزارش مرکزپژوهش ها ازمغایرت لایحه برنامه باسیاستهای اقتصادمقاومتی

گزارش مرکزپژوهش ها ازمغایرت لایحه برنامه باسیاستهای اقتصادمقاومتی

به گزارش جلفا بازار به نقل از خبرگزاری مهر حسینعلی حاجی دلیگانی از رایزنی های معاون اول رئیس جمهور با رئیس کمیسیون تلفیق برنامه قبل از تصویب کلیات برنامه خبر داد و گفت: مصباحی مقدم رئیس کمیسیون تلفیق برنامه توضیح داد که آقای جهانگیری معاون اول رئیس جمهور با ایشان تماس گرفته و در خصوص تصمیم مجلس برای بررسی برنامه ششم توسعه سئوال کرد. بنده هم اعلام کردم مجلس در بررسی برنامه ششم توسعه مصمم است.

نماینده مردم شاهین شهر تصریح کرد: علاوه بر این، معاون اول رئیس جمهور در خصوص تصمیم مجلس برای بررسی برنامه ششم با رئیس مجلس شورای اسلامی هم تماس گرفته و رایزنی هایی هم انجام شده است که به نظر می رسد این رایزنی ها در راستای محک مجلس در خصوص اراده بررسی برنامه ششم توسعه بوده است.

عضو کمیسیون تلفیق برنامه با اشاره به گزارش مرکز پژوهش های مجلس در مورد لایحه برنامه گفت: مرکز پژوهش ها در گزارش خود اعلام کرد که ۶۷ درصد احکامی که از سوی دولت برای برنامه ششم ارائه شده است مغایر سیاست های کلان اقتصاد مقاومتی است.

وی با اشاره به اینکه دولت تنها ۳۱ حکم برای برنامه ششم ارائه داده است گفت: مرکز پژوهش ها همچنین در گزارش خود اعلام کرد ۵۰ درصد احکام برنامه ششم نیز مغایر با سیاست های کلی برنامه ششم است.

عضو فراکسیون اصولگرایان گفت: طبق توافق سازمان مدیریت و برنامه ریزی و کمیسیون برنامه و بودجه در اوایل سال ۹۴ مقرر شد دولت لایحه برنامه ششم توسعه را در زمان مناسب قبل از ارائه لایحه بودجه، در زمانی به مجلس ارائه کند که نمایندگان فرصت مناسب برای بررسی این لایحه در کمیسیون تلفیق و صحن علنی مجلس داشته باشند.

وی ادامه داد: در سنوات قبلی بررسی لایحه برنامه ۶ تا ۷ ماه وقت برده است.

حاجی دلیگانی گفت: طبق ماده یک قانون برنامه پنجم توسعه دولت باید در پایان ۳ سال اول برنامه باید الگوی ایرانی و اسلامی پیشرفت را تدوین و مراحل تصویب ان را طی کنند تا برنامه ششم توسعه برمبنای آن تدوین شود.

وی ادامه داد: تاکنون دولت لایحه ای در خصوص این الگو ارائه نداده است.

حاجی دلیگانی گفت: در پایان نمایندگان کلیات لایحه برنامه ششم را به تصویب رساندند و قرار شد ۴ کارگروه فرابخشی، تولیدی و زیربنایی، اجتماعی، فرهنگی و آموزشی، دفاعی و امنیتی جلسات خود را برای تدوین لایحه برنامه آغاز کنند.

وی افزود: علاوه بر این مقرر شد یکی از معاونان آقای نوبخت در هر یک از کارگروه ها حضور داشته باشند.

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.