تقویت طرح‌های توسعه‌ای با اقتصاد مقاومتی

با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری در خصوص اقتصاد مقاومتی آبی‌ها طرح‌های توسعه‌ای خود را در قاب اقتصاد مقاومتی ترسیم کردند و براساس گفته‌های مدیر عامل شرکت آب منطقه‌ای تهران قرار است که پروژه‌های آبی براساس اقتصاد مقاومتی توسعه یابد.

به گزارش جلفابازار به نقل از خسرو ارتقایی، با اشاره به برنامه‌های شرکت آب منطقه‌ای ایران در راستای اقتصاد مقاومتی اظهار کرد: تمام تلاش ما این است که بتوانیم از منابع آبی نهایت استفاده را داشته باشیم.

وی با بیان این‌که کاهش تلفات در مورد سد‌های ما خیلی معنادار نیست، گفت: هدف این است که با تعمیر و نگهداری بتوانیم همان تلفات جزئی را نیز نداشته باشیم.

مدیر عامل شرکت آب منطقه‌ای تهران یکی از اهداف این شرکت را که براساس سیاست‌های اقتصاد مقاومتی تبیین شده بازچرخانی عنوان و اظهار کرد: برای این مهم تدابیر اصولی زیادی در نظر گرفته شده است.

ارتقایی با اشاره به طرح‌های توسعه‌ای صورت گرفته، ادامه داد: طرح انتقال آب از سد امیرکبیر به تهران تاکنون بالای ۹۶ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است و قصد داریم که به زودی آن را به بهره‌برداری برسانیم.

وی در خصوص طرح احیاء و تعادل‌بخشی که در جهت حفظ منابع عمومی ایجاد شده است، گفت: این طرح به منظور استفاده بهینه از منابع و در چارچوب اهداف اقتصاد مقاومتی تبیین شده است که در صورت اجرایی شدن کامل این طرح شاهد ارتقاء این صنعت خواهیم بود.

مدیر عامل شرکت آب منطقه‌ای تهران با بیان این‌که راهبردهای اصلی وزارت نیرو در ۱۲ بهمن‌ماه توسط وزیر نیرو در خصوص اقتصاد مقاومتی تدوین شده است، اظهار کرد: کار جهادی در حوزه اقتصاد مقاومتی آغاز شده و هدف ما این است که بتوانیم در این زمینه افزایش بهره‌وری داشته باشیم.

به گفته ارتقایی، توجه ما در بخش مسائل اقتصاد به حوزه افزایش ارزش افزوده در صنعت آب معطوف شده که در این زمینه نیز کمیته در آب تهران تشکیل شده است.

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.