عضو هیات رئیسه:اعضای هیات رئیسه فدراسیون فوتبال هیچ حقوقی دریافت نمی کنند

عضو هیات رئیسه:اعضای هیات رئیسه فدراسیون فوتبال هیچ حقوقی دریافت نمی کنند

تبریز–  عضو هیات رئیسه فدراسیون فوتبال با تاکید بر شفافیت عملکرد مالی این فدراسیون، اظهار کرد: رئیس و اعضای فدراسیون فوتبال هیچ حقوق و دستمزدی از بابت حضورشان در این مجموعه دریافت نمی کنند.

  به گزارش جلفا بازار به نقل از ایرنا شهرام دبیری روز شنبه در نشست خبری با خبرنگاران، افزود: طی مدتی که در هیات رئیسه حضور داشته ام، به لحاظ مالی هیچ مشکل و مساله ای خاصی را در مجموعه فدراسیون مشاهده نکرده و عملکرد مالی آن شفاف بوده است که این می تواند نقطه روشن و مثبت فدراسیون طی چهار ساله گذشته باشد.

وی ، بودجه سالجاری فدراسیون فوتبال ایران را حدود 600 میلیارد ریال اعلام و اظهار کرد: بخش اعظمی از این بودجه به وسیله حامی مالی تامین شده است که اکنون بخش از آن نیز به دلیل مشکلات به وجود آمده به فدراسیون پرداخت نشده است و مقداری از این بودجه نیز از طریق دولت، فیفا و ای اف سی تامین شده است که نسبت به سال های قبل افزایش بیش از دو برابری را نشان می دهد.
دبیری ادامه داد: تمامی صورت های مالی و عملکرد بودجه ای فدراسیون از سوی حسابرس ها و بازرس ها بررسی و به تصویب هیات رئیسه و مجمع عمومی رسیده است که طی این پروسه هیچ گونه مشکل و عملکردی که سئوال برانگیز باشد، دیده نمی شود.
وی اضافه کرد: هیچ یک از اعضای هیات رئیسه و رئیس فدراسیون فوتبال حق و حقوقی از مجموعه دریافت نمی کنند و بنده نیز طی مدتی که در هیات رئیسه بوده ام، تنها یک فقره چک به مبلغ 50 میلیون ریال دریافتی داشته ام که از بابت هزینه های ایاب و ذهاب بوده است.
دبیری ، درباره نظارت فدراسیون فوتبال به درآمدها و هزینه های لیگ برتر باشگاه های کشور، گفت: فدراسیون به طور کامل به این مورد نظارت دارد و مشکل خاصی در هزینه کردها و درآمدها وجود ندارد.
وی با اشاره به ثبت نام مجدد خود برای نامزدی عضویت در هیات رئیسه فدراسیون فوتبال، هدف از این اقدام خود را کمک به فوتبال کشور و آذربایجان شرقی اعلام کرد و افزود: طی مدتی که در این مجموعه بوده ام تا حد توان برای بستر سازی رشد و ترقی فوتبال و فوتسال تبریز تلاش کرده ام و امیدوارم با حضور مجدد در این فدراسیون کمکی هر چند کوچک به فوتبال کشور و استان داشته باشم.
عضو هیات رئیسه فدراسیون فوتبال با مثبت ارزیابی کردن عملکرد کفاشیان در فدراسیون، گفت: او اکنون پس از هشت سال حضور در راس فدراسیون با تجربه تر شده است و مسایل فوتبال ایران را به خوبی در داخل و ای اف سی پیگیری کرده و به جلو می برد.
دبیری ، دوره دوم ریاست کفاشیان در فدراسیون فوتبال را موفقیت آمیزتر از دوره اول توصیف کرد و گفت: در دوره اول تجربه لازم و کافی برای اداره فدراسیون وجود نداشت اما اکنون بهتر می تواند به فوتبال کشور خدمت کند.
وی ، مهمترین چالش کنونی فوتبال ملی را مربوط به حمایت ها و پشتیبانی های سخت افزاری و نرم افزاری از تیم ملی دانست و افزود: هم اکنون فدراسیون فوتبال با ارزیابی مسایل و در نظر گرفتن جوانب امر برای ادامه فعالیت کارلوس کیروش نظر مثبت دارد که باید برای این تصمیم خود به اندازه کافی و لازم از سرمربی خود دفاع کرده و امکانات لازم را برایش فراهم کند.
دبیری، نبود زمین چمن مناسب و بروز برخی مشکلات در برگزاری برخی از بازی های تدارکاتی برای تیم ملی را از جمله مشکلات فدراسیون فوتبال عنوان و اظهار کرد: برای افزایش کیفیت تیم های ملی باید امکانات مورد نظر سرمربیان نیز مهیا شود.
وی، شرایط انتخابات آینده فدراسیون فوتبال را آزادانه اعلام کرد و از حمایت ریاست فدراسیون برای حضور تمامی چهره ها در این عرصه خبر داد و افزود: در هر حال حضور در این انتخابات با رعایت اصول و مقررات قانونی برای هر فرد ایرانی آزاد است و همه می توانند در این عرصه حاضر شده و برای فوتبال ایران قبول زحمت کند.
دبیری، در پاسخ به این سئوال که برخی از رسانه ها از دو تابعیتی وی خبر داده که مغایر با عضویت در هیات رئیسه فوتبال است، گفت: متاسفانه این اخبار برای ضربه زدن به جریان انتخابات منتشر می شود و من قویا’ این خبر را تکذیب کرده و اعلام می کنم به جز گذرنامه جمهوری اسلامی ایران هیچ گذرنامه ای ندارم.

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.