صادرات غیرنفتی پارس جنوبی ۲۸ درصد افزایش یافت

صادرات غیرنفتی پارس جنوبی ۲۸ درصد افزایش یافت

مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس گفت: صادرات کالاهای غیر نفتی از گمرک این منطقه درسال گذشته نسبت به سال ۹۳ افزایش ۲۸ درصدی داشته است.
[صادرات غیرنفتی پارس جنوبی ۲۸ درصد افزایش یافت]

به گزارش جلفا بازار به نقل از ایرنا، پایگاه اطلاع رسانی سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس روز شنبه به نقل از مهدی یوسفی اعلام کرد: در سال گذشته ۱۳ میلیون و ۲۳۸ هزار و ۶۸۴ تن کالا به ارزش هفت میلیارد و ۳۲۸ میلیون و ۴۷۱ هزار و ۷۴ دلار از گمرک این منطقه به خارج از کشور صادر شده است که در مقایسه با سال ۹۳ از ۲۸ درصد افزایش برخوردار است.
وی افزود: از این میزان صادرات شش میلیون و ۳۲۷ هزار و ۱۸ تن کالا به ارزش سه میلیارد و ۲۰۷ میلیون و ۹۴۲ هزار و ۸۹۵ دلار مربوط به نیمه دوم سال ۹۴ است که این میزان صادرات نسبت به مدت مشابه سال۹۳ از لحاظ وزنی ۱۰ درصد افزایش نشان می دهد.
یوسفی ادامه داد: آمار گمرک منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس نشان می‎دهد که صادرات کالاهای غیر نفتی در اسفند سال گذشته نسبت به مدت مشابه سال ۹۳ افزایش ۷ درصدی داشته است.
وی گفت: کالاهای صادراتی منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس شامل هوی اند، پلی اتیلن سبک و سنگین، دی اتیلن گلایکول، مونو و تری اتیلن گلایکول، کود اوره، بوتان، پروپان، پارازایلین، سیمان و متانول است.
یوسفی بیان کرد: این کالا ها به ۲۹ کشور جهان صادرشده است.

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.