ورود ۲ هیات سرمایه گذاری چینی و افغان به چابهار

ورود ۲ هیات سرمایه گذاری چینی و افغان به چابهار

رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد تجاری صنعتی چابهار گفت: ۲ هیات از کشورهای چین و افغانستان با هدف سرمایه گذاری در بخش های صنعتی و تجاری صبح شنبه وارد منطقه آزاد در این شهرستان شدند.
[ورود ۲ هیات سرمایه گذاری چینی و افغان به چابهار]

به گزارش جلفا بازار به نقل از ایرنا حامد مبارکی اظهار کرد: هیات سرمایه گذاری چین به منظور بازدید از توانمندی، ایجاد شهرک صنعتی چینی و احداث کارخانه کشتی سازی در سفر ۲ روزه وارد چابهار شده است.
وی ادامه داد: این هیات ضمن بازدید از مراکز تجاری و بازارهای منطقه آزاد، طرح توسعه بنادر شهید بهشتی و اسکله شهید کلانتری، نشست هایی با علی اوسط هاشمی استاندار سیستان و بلوچستان، مدیران حمل و نقل و ترانزیت و معاونت اقتصادی منطقه آزاد خواهند داشت.
وی افزود: همچنین هیات تجاری افغانستان که صبح امروز به چابهار سفر کرده، علاوه بر نشست ها و بازدیدهای مشترک گشت ساحلی نیز خواهند داشت و از نزدیک با ظرفیت های منطقه آشنا می شوند.
مدیر عامل سازمان منطقه آزاد تجاری – صنعتی چابهار بیان کرد: راه اندازی خط ترانزیت کالا از منطقه آزاد چابهار به افغانستان یکی از اهداف سفر هیات تجاری ـ سرمایه گذاری این کشور به شهرستان است.
مبارکی بیان کرد: هیات سرمایه گذاری کشور افغانستان یکشنبه شب و هیات سرمایه گذاری کشور چین صبح دوشنبه هفته جاری چابهار را به مقصد تهران ترک می کنند.
چابهار تنها بندر اقیانوسی کشور و سرزمین موج و مرجان با ۱۳هزار و ۱۶۱ کیلومترمربع وسعت از شمال به نیکشهر، از شرق به کشور پاکستان، از جنوب به دریای عمان و از غرب به کنارک متصل است.
این شهرستان زیبا و ساحلی در منطقه مکران از ۲ شهر به نام های چابهار و نگور، سه بخش مرکزی، دشتیاری و پلان، هفت دهستان و ۵۴۹ آبادی دارای سکنه تشکیل شده است و تا زاهدان مرکز استان سیستان و بلوچستان ۶۴۰ کیلومتر فاصله دارد.

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.